Автор Тема: Скромен опит при лепене на аквариум с размери 1200/400/500 мм.  (Прочетено 19319 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен jardel

• Активен потребител
  • Публикации: 54
  • Нас. място: Великобритания1
Отг: Скромен опит при лепене на аквариум с размери 1200/400/500 мм.
« Отговор #15 : събота, 05 януари 2013 г., 18:17 ч. »
Точно, ясно и съвършенно :clapping: :clapping: :clapping:браво съжелявам ,че малко късно ви пиша ,но не мога да скрия удоволствието от вашата прекрасна работа по изработката на аквариума,мисля ,че това като по учебник  казано по горе - най ви подхожда..... :bow:

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #16 : понеделник, 07 януари 2013 г., 13:46 ч. »
Точно, ясно и съвършенно :clapping: :clapping: :clapping: браво съжелявам ,че малко късно ви пиша ,но не мога да скрия удоволствието от вашата прекрасна работа по изработката на аквариума,мисля ,че това като по учебник  казано по горе - най ви подхожда..... :bow:

Благодаря!
Дано да съм бил полезен.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Giorgio_Armano

• Активен потребител
  • Публикации: 25
  • Нас. място: Велико Търново
« Отговор #17 : четвъртък, 17 януари 2013 г., 08:01 ч. »
Бих коригирал колегата-майстор по изработката на аквариума с няколко съвета.
Разгледх процеса на лепене и  оставам с впечатление че е избрал най сложния вариант на лепене.То ъгли,то пдч-та това онова.Предполагам е лепенето на този аквариум му е отнело доста време.Другото което забелязвам че след това има довършителни работи по аквариума,като изрязване на силикон което не се получава много много добре особенно ако малко се затъпи ножчето.
После фугите от вътрешната страна са надърпани което допълнително дразни окото.Този аквариум се сглобява точно за 20 минути с изключение на надлъжните разпорки ако не ги е залепил предварително а по снимките мисля че му е отнело часове.
Изработка на аквариуми и терариуми.
Качество по добро от цената.
тел:0899007268

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #18 : четвъртък, 17 януари 2013 г., 11:06 ч. »
Може да става за 20 мин, ако човек е с опит в лепенето. Показаният метод може да е по-бавен и сложен но с по-малко места за грешки, което го прави приложим за хора, които лепят за пръв път.
Иначе аз лично винаги бих предпочел да се доверя на някой майстор. Предпочитам да пестя нерви, а не пари. Друг е въпроса за удовлетворението от направи си сам нещата... Всеки сам си решава. :)

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #19 : четвъртък, 17 януари 2013 г., 12:07 ч. »
Бих коригирал колегата-майстор по изработката на аквариума с няколко съвета.
Разгледх процеса на лепене и  оставам с впечатление че е избрал най сложния вариант на лепене.То ъгли,то пдч-та това онова.Предполагам е лепенето на този аквариум му е отнело доста време.Другото което забелязвам че след това има довършителни работи по аквариума,като изрязване на силикон което не се получава много много добре особенно ако малко се затъпи ножчето.
После фугите от вътрешната страна са надърпани което допълнително дразни окото.Този аквариум се сглобява точно за 20 минути с изключение на надлъжните разпорки ако не ги е залепил предварително а по снимките мисля че му е отнело часове.

Опитът ми в лепене на аквариуми е наистина скромен - всичко на всичко два аквариума.  Този беше първият и по-малък. Ако живеех във Варна, с удоволствие бих си го поръчал готов и бих възложил изработката му на опитен човек, който да го направи от днес за утре, но в Силистра няма такъв и до днес. Да не говорим, че няма и много акваристи със съдове над 250 литра. Та в тази ситуация ми се наложи сам да се изживея като "майстор" и реших, че имам време да се мотая и това ще е по-малката загуба спрямо излята вода по пода и всички съпътстващи я щети за мен и комшиите. Доволен съм, че за тези 4 години не се наблюдават дефекти по сглобяването, а похарченото с лека ръка време за изработката му отдавна съм го прежалил.
Всички спомагателни детайли от ПДЧ бяха използвани и при лепенето на другия по-голям аквариум в офиса и все още ги пазя, защото не съм сигурен, че някой ден няма да ме засърбят отново ръцете.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен mefisto

• Активен потребител
  • Публикации: 106
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #20 : събота, 19 януари 2013 г., 18:28 ч. »
Може ли да ми кажете с какво се почиства силикон ???Имам една аква която тече и я разлепих почистих част от силикона с скалпел но има още и не иска да се маха. :suicide: :suicide: :suicide:
Дръж ми дъвката,влизам в боя :):):)

Неактивен tonino

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Шумен
« Отговор #21 : събота, 19 януари 2013 г., 18:44 ч. »
Най-лесно става с макетно ножче, но не с режещата, а с предната коса част. След като останат "мазни" следи почистваш с ацетон или спирт и лепиш  :) .

Неактивен mefisto

• Активен потребител
  • Публикации: 106
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #22 : събота, 19 януари 2013 г., 20:32 ч. »
Имам предвид че остана доста силикон по стъклата пробвах с етилов спирт и лакочестител но не се маха  :(
Дръж ми дъвката,влизам в боя :):):)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.