Автор Тема: Лепене на аквариум  (Прочетено 2265 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен naskobg

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
Лепене на аквариум
« : сряда, 18 септември 2013 г., 17:51 ч. »
Здравейте колеги,

Нов съм и имам нужда от малко помощ. Мисля да залепя един аквариум с примерни размери 75/35/45.
Прочетох малко от тук оттам и се натъкнах на някои несъответствия. Тук http://www.infosphere.org/tools/aqualculator/?Height=45&Width=35&Length=75&WallsLocation=0&BottomLocation=100.145&ks=3.8&f=19.2&E=69000&ro=2.5&Cond=1.05&deltaT=15&LightPower=0.5&roGr=1.55&PGr=40 аквариума излиза, че трябва да е с 7 мм стъкла, а тук http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium с 6 мм.
Кое е истината?
Не разбрах също как да му направя стъкления капак. Моля зя съвет.
Благодаря предварително.

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
Отг: Лепене на аквариум
« Отговор #1 : сряда, 18 септември 2013 г., 18:41 ч. »

Неактивен naskobg

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : сряда, 18 септември 2013 г., 23:17 ч. »
Тук погледна ли таблицата?

http://www.aquaportal.bg/forum/statii-knigi-vruzki/debelina-na-stkloto-na-akvariuma-v-zavisimost-ot-razmerite-i-obema/

Петте сантиметра от височината бъркат работата колега. :)
Няма ги в тази таблица, а разликата в стъклата е 2 мм.

Неактивен Илиян Илиев™

• Активен потребител
  • Публикации: 253
  • Нас. място: Италия
« Отговор #3 : сряда, 18 септември 2013 г., 23:36 ч. »
Наско, нещо не те разбирам... Размера, който липсва е между тези два мм. А именно 7мм. Размера пък който липсва е 45, точно между 40 и 50.

Както и да е. Не е важно какво липсва във въпросната таблица. Или поне ако целта ти беше да споменеш някакъв пропуск, то би следвало да постъпиш по различен начин. Нищо, няма значение.

Мисълта ми е следната -  когато любител реши да прави нещо сам, то важи златното правило за презапасяване. Та в тази връзка - щом си решил да рискуваш пари и силикон за 6 милиметров аквариум, какво ти пречи да го направиш от 8 милиметра?

Така и така си решил да рискуваш, поне се презапасявай да ти е мирна главата.

Неактивен naskobg

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : четвъртък, 19 септември 2013 г., 06:02 ч. »
Наско, нещо не те разбирам...  Или поне ако целта ти беше да споменеш някакъв пропуск, .........

Колега, не съм искал да прозвучи така въпроса ми. Приеми искрените ми извинения. Забелязах, че липсва размера 7 мм, но реших, че нарочно е така защото ми казаха, че такова стъкло не се намира и наистина се колебаех какво да правя.
А и за капака не разбрах.

Още веднъж - извинявай. Последното, което съм искал е да се заяждам или обиждам някой. Модер съм в един друг форум и там такива заядливи новобранци добре ги нареждам.  :rtfm:

Неактивен McLaut.

• Активен потребител
  • Публикации: 217
  • Нас. място: София
    • Моите скромни любимци
« Отговор #5 : четвъртък, 19 септември 2013 г., 06:37 ч. »
Колега 6мм е напълно достатъчно. Моя 100л е такъв с размери 80/30/45. Нямаш грижи, няма издуване. Отгоре и от вътрешната страна на дългите стени, на една дебелина на стъклото от канта надоло имам залепени напречно стъклени лайсни с ширина 4см.на които ляга стъкления капак с цел да не се издува и за основа на капака.
Капака ми е от две части (неподвижна и подвижна). Неподвижната част е от ляво и ляга директно на лайсните. Подвижната част е в десния край на аквата и има залепена стъклена дръжка (10/4см стъкло залепено легнало) за отваряне. При отваряне тя се плъзга върху неподвижната част.
Аквата ми е правена от Тонино (от форума) по мои изисквания, като капака впоследствие малко го преправях, че не ме беше разбрал точно как го искам. Имам и други акви лепени от мен самия по същия начин с отваряне в единия край. Това е моя вариант на капак, който на мен ми пасва. Има и други с отваряне в средата отпред. Идеята за стъкления капак мисля вече ти е ясна. Мога и снимки да приложа, но чак довечера.
Красивото винаги си заслужава.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.