Автор Тема: Техника за лепене на аквариум  (Прочетено 20025 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
  • Публикации: 185
  • Нас. място: гр. Лом
Отг: Техника за лепене на аквариум
« Отговор #15 : събота, 05 февруари 2011 г., 20:06 ч. »
До сега никой не споменава как да се постигне тази дебелина на силикона от 1,5 до 2 мм между стъклата. При лепенето на стъклата има опасност при по-голямо притискане на стъклата да излезе почти всичкия силикон. Как точно фиксирате тази фуга, на усет ли се прави или има някакъв "чалъм" ?

Неактивен skorpi_zoo

• Активен потребител
  • Публикации: 634
  • Нас. място: Хасково
« Отговор #16 : събота, 05 февруари 2011 г., 20:43 ч. »
С кибритени клечки примерно  ;)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Неактивен zebko

• Активен потребител
  • Публикации: 20
  • Нас. място: Свищов
« Отговор #17 : неделя, 06 февруари 2011 г., 00:58 ч. »
Мисля,че ще стане и с онези хиксчета (кръстчета) които използват при лепенето на фаянса и теракота за образуване на равни фуги между плочките.Те също са с определени размери но като се замисля наистина най-ефтино е с кибритени клечки  :drinks:

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #18 : неделя, 06 февруари 2011 г., 19:54 ч. »
Да се надяваме, че след изваждането на клечките ще мога да изкарам въздуха чрез инжектиране на силиконец. Мисля клечките да слагам само в ъгълчетата на стъклата и след като го залепя аквариума веднага да изтегля клечките и със спринцовка да запълня мястото дето е била клечката.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #19 : неделя, 06 февруари 2011 г., 23:37 ч. »
Недей да махаш клечките веднага,а чак като изсъхне силикона.
Също така гледай клечката да влиза най-много  до 1/2 от дебелината на стъклото,за да не протече дори и да сложиш после силикон :)

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #20 : понеделник, 07 февруари 2011 г., 14:32 ч. »
Мерси за съвета ! :drinks:

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #21 : вторник, 15 март 2011 г., 12:10 ч. »
Колеги залепих своя 300 литров аквариум, който е с размери на дъното (вписано  е) 100/55см, а височината е 55 см., използвах за целта стъкло  с дебелина 10 мм. При лепенето се старах да оставя силиконова фуга между стъклата около 2 мм. За залепването използвах помощта на един човек и го залепихме на веднъж. Използвах идеално равна повърхност и първо залепих страниците след което залепих челното и задното стъкло. Нанесох равномерно количество силикон , като дебелината на силиконовата нишка бе  около 7 мм в диаметър. След като го залепихме изчаках 24 часа и изрязах от вън излишният силикон с бръснарско ножче. Силиконът при слепването излезе и от двете страни  равномерно на стъклото. Използвах черен силикон Дау Корнинг 881 за целта. След изрязването установих, че се е образувала силиконова фуга  с дебелина от 2.5 до 3 мм. Според вас тази фуга голяма ли е или няма проблем да пълн с вода аквариума. Забелязвам между контактните повърхности на стъклата миниатюрни балончета въздух (микрончета), въпреки здравото притискане и достатъчно излязло количество силикон и от двете страни на стъклото защо се получават тези въздушни джобчета и биха ли ми оказали лоша шега в последствие, ако разбира се не протече при първоначалното пълнене на аквата? Предварително облепих с хартиено тиксо стъклата и се получи приличен равен шев, а от вътре загладих излезлият силикон с пръст намазан със сапунена вода. Поради голямото тегло на аквариума и опасенията ми да го обърна и да легне на челното стъкло се отказах да лепя надлъжни ребра на челното и задното стъкло, прибягнах, към лепенето на напречни разпънки. Вдна по средата на аквата с дебелина 12 см и две по 7 см. от двата края. Тях ги залепих от горе, има достатъчна контактна повърхност за да стане здраво.  Зная че доста се грози картинката и тези разпънки ще ми пречат при обслужването, но реших по добре така отколкото да гръмне по средата.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #22 : вторник, 15 март 2011 г., 12:58 ч. »
Изчакай поне 2 дни преди да преместиш аквариума на безопасно място и да го напълниш с вода. Каквото и да си направил до момента - няма начин да го поправиш без разлепване и ново сглобяване.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #23 : вторник, 15 март 2011 г., 13:28 ч. »
Оф направо не ми се мисли ако протече някъде и се наложи разглобяване и чистене на силикона Лошото е, че с черния силикон се работи малко на сляпо, а и там си личат грешките след слепването. Минаха два дни от както е залепен днес сутринта залепих напречните разпънки и мисля да взема да го напълна днес само до 1/4 да видя как ще е и утре да го напъна изцяло. Взел съм за подложка 5 мм изолация гумена за ламинат, какво ще кажете? Повърхността е от 25 мм. ПДЧ идеално равно и нивелирано.

Неактивен mitaka_81

• Активен потребител
  • Публикации: 38
  • Rainbowfish
« Отговор #24 : вторник, 15 март 2011 г., 14:04 ч. »
Пълни смело,не се притеснявай.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #25 : вторник, 15 март 2011 г., 14:41 ч. »
Нямаш почти никакъв избор. Или пълниш и пробваш, или разлепяш и лепиш наново. Предполагам, че любопитството ще надделее и ще го напълниш. Пък и не виждам какво можем да те посъветваме. Свършеното - свършено. Просто сложи аквариума в банята или някъде другаде, където няма да е проблемен евентуален теч. И внимавай на каква повърхност го слагаш преди да го напълниш. Пет милиметра стиропор са напълно достатъчни за да те предпазят от неравности или дребни камъчета под дъното.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #26 : вторник, 15 март 2011 г., 16:45 ч. »
Утре пълня ! :scare2:

Неактивен Klens

• Активен потребител
  • Публикации: 277
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #27 : вторник, 15 март 2011 г., 18:32 ч. »
Пълни смело,и Успех, :up:
100л.Цихлиди,200л.Цихлиди.50л.Растителен.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #28 : вторник, 15 март 2011 г., 18:33 ч. »
Напречната спънка е излишна-достатъчни са само надлъжните

Неактивен ivanov_km

• Активен потребител
« Отговор #29 : вторник, 15 март 2011 г., 21:07 ч. »
Аз надлъжни не сложих за това избрах по лесния начин с напречни. В нашият град се оказа , че няма по дебело стъкло от 6. мм и за това се отказах от надлъжните. Смятам, че напречните ще устискат на налягането и ще възпрепятстват издуването на лицето и гърба на аквариума.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.