Автор Тема: Дискус - поведение  (Прочетено 21263 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен sisito

• Активен потребител
  • Публикации: 163
  • Нас. място: Пловдив
Дискус - поведение
« : вторник, 15 февруари 2011 г., 03:45 ч. »
Здравейте!Днес си купих 1 дискус и 10 неона в магазина гледах да е по жизнен и да стои на пред,много е хубав!И като го пуснах в моя аквариум веднага се скри до корена.Взех храна от тази с която го храниха в магазина на гранули.Не иска да яде.И само там си седеше,по едно време излезе да плува,сложих храна,но неоните дойдоха и той се оплаши от тях и пак се скри.Тези дни ще му взема компания за да не е сам.Сетих се да спра осветлението и веднага излиза,пускам го пак се крие,спирам го веднага излиза.В магазина нямаше нищо в аквариума и си беше светло,защо у нас се крие на тъмно?И защо се страхува от неони?Не съм правила тестове на водата и много се страхувам.Гледах един препарат Sera toxivec уж премахвал амоняк и други такива,да го купя ли профилактично,или нещо да сложа друго?Много се притеснявам за тази вода!

П.С.Като плува дискуса и завива обръща ли се леко на една страна или и за това да се притеснявам?

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • Нас. място: Варна
  • My aquarium de Discus
Отг: Дискус - поведение
« Отговор #1 : вторник, 15 февруари 2011 г., 10:03 ч. »
Не се притесявай за рибата,това е нормално има стрес може би около седмица няма да се храни поне при мен беше така въпреки че бях си купил 4бр наведнъж,но след седмица всичко се оправи и сега почти година по-късно досигнаха 15см а ги купих на 5-6см така че е нормално освен това Дискуса е по плашлива риба и е добре да му купиш поне още 3-4 другарчета за да не е сам така и по лесно ще преодолее стреса.Само може да споменеш какъв литраж ти е аквата. :)

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Нас. място: София
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #2 : вторник, 15 февруари 2011 г., 11:23 ч. »
Аквариума й е 140 литра доколкото си спомням.
След като те посъветвах да не се хвърляш на дискуси сега ще трябва да ти обясня, че дискусите се стресират много лесно, заболяват лесно от какво ли не и изискват специален режим на хранене и отглеждане. Искат и по-честа смяна на вода. Има и вътрешновидова агресия, така че като му вземеш другарче следващия въпрос ще е защо се бият и т.н. Човек трябва да е напред с акваристиката, за да се репи да гледа дискуси.

Желая ти успех. Сензодин ти е обяснил за едната седмица. После ще се види. Неоните поне червени ли са или обикновени?

Неактивен Yucel

• Активен потребител
  • Публикации: 26
  • Нас. място: Варна
« Отговор #3 : вторник, 15 февруари 2011 г., 12:45 ч. »
Личен опит!
1: Дискусите са стадни(не могат да живеят сами).
2: Аквариума е малак(подрастващ дискус иска мин 50л).
3: Аквариума е стартиран на скоро(дискуса изисква перфектна среда за живот).
4: Никога не се храни още след пускането(дай му 1,2 дена).

Поздрави (дано сам помогнал)

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
« Отговор #4 : вторник, 15 февруари 2011 г., 12:55 ч. »
Личи си, че си имала голям мерак за тези риби. Дискуса не се плаши от неона, (когато е по-голяма риба дори обича да си ги похапва :) ама споко де!) по скоро от теб, от това че е сам и най-вече, че е на ново място. Силната светлина също ги стряска особено в началото, по нататък ще свикне.
Подкрепям предните мнения!
Успех!
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Нас. място: София
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #5 : вторник, 15 февруари 2011 г., 14:08 ч. »
Да...
Съвет:
Не мъчи рибата ами я върни в магазина или я замени за още неони...
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #6 : вторник, 15 февруари 2011 г., 14:10 ч. »
На мен ме ми пречи да сменям водата всеки ден,стига да им е добре на тях.Изчаках 10 дена преди да ги пусна и препарати слагах.На тумно го хванах да кълве нещо от корена,може остатък от храна да е било.По колко литра да сменям на ден?Няма ли да им наруша средата?Ние имаме помпа на двора и от там взимам водата.Много е чиста и няма хлор,та не ми се налага да престоява,само я стоплям толкова,колкото е в акварима.Да взимам ли тестоте за водата или някъкви препарати?Неона ми е обикновен.

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #7 : вторник, 15 февруари 2011 г., 14:44 ч. »
Сисе, колко градуса ти е водата в аквариума?
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #8 : вторник, 15 февруари 2011 г., 14:50 ч. »
28

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #9 : вторник, 15 февруари 2011 г., 14:56 ч. »
вдигнах я на 29 преди малко

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #10 : вторник, 15 февруари 2011 г., 15:03 ч. »
Колеги, то е ясно, че Сисито няма да се откаже от дискуса който е взела. Аз имах един в началото който хич не му пукаше дали е сам или с други. Някой приятели тук знаят колко пъти беше в "карцера" заради неговата агресия към другите, но това вече е минало, сега е спокоен. Дано и този да привикне към живот на единак.
Въпросчето ми е, дали да не вдигне температурата на 30 първоначално и после да я намали постепенно? Как мислите вие? (Опасения за неонките, макар че моите са издържали такава температура.) Аз също си гледам дискусите на 27-28 градуса температура.
Доста фактори има които ме притесняват в нейния аквариум, но все пак... момичето не е издържало на изкушението и си е взело един дискус, макар че и аз я предупредих. Да видим какво можем да помогнем, пък ако оцеле и привикне-много ще се радвам. Ако не - другият път ще ни слуша повече! :)
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #11 : вторник, 15 февруари 2011 г., 15:30 ч. »
Да много са красиви,нямам как да устоя!Но няма да живее сам,тези дни ще взема още 2,мисля,че няма да им е тясно,те са малки още  ;)

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #12 : вторник, 15 февруари 2011 г., 15:32 ч. »
Температурата ми стана 29,не ми се иска да я вдигам повече,кажете вие какво да правя?Той на тъмно излиза,даже търси храна по дъното,ама на светло много рядко излиза :(

Неактивен Geri

• Активен потребител
« Отговор #13 : вторник, 15 февруари 2011 г., 15:39 ч. »
Сисе, а като започне да расте? Сега е малък, но ще му ограничиш размера, няма да се развие добре и няма да имаш красиви и здрави риби. Мисля, че една грешка направи, не я повтаряй, освен ако не си намислила един 250-300л аквариум в близките 2 максимум 3 месеца.
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          

Неактивен sisito

• Активен потребител
« Отговор #14 : вторник, 15 февруари 2011 г., 15:43 ч. »
ами да може и да взема по-голям за хола,водя преговори с баща ми.В 300 литра колко дискуса мога да гледам?Мога да ги взимам малки да стоят в моя аквариум,а като пораснат да ги слагам в големия  :D

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.