Автор Тема: Какви храни използвате?  (Прочетено 23478 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
  • Нас. място: София
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
Отг: Какви храни използвате?
« Отговор #60 : петък, 03 декември 2010 г., 10:22 ч. »
Вчера закупих Hikari Cichlid Gold 1 mm за хищничетата. За големите мисля е дребно , но както споменах Боби ми даде 30-на стригатусчета на размер 2-4 см. Имам още малко от една храна от UK , Granular  Food Red Astax, която също действа много добре на дребосъците и скоро ще пробвам ефекта на Хикарито. Имам от по едрата фракция на Hikari Cichlid Excel, която също се приема много добре от малавийски хищници.

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #61 : четвъртък, 09 декември 2010 г., 14:30 ч. »
JBL Grana Cichlid- Страхотна храна е за малки- средни и подрастващи цихлиди, бързо омеква, съставена е основно от риба и скариди, пропада на различни етапи и е много неустоимо миризлива( за рибите де :) ).
Всъщност е подходяща за месоядни видове цихлиди, както от Африка така и Ю. Америка. Особено за джуджета.
Естествено това е мое мнение и наблюдение, не претендирам, че е точно така.
450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен bad_boy

• Активен потребител
  • Публикации: 42
  • Нас. място: Варна
« Отговор #62 : петък, 10 декември 2010 г., 19:12 ч. »
Използвам следните храни:Tetra min,tretra rubun и tetra pro color.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #63 : петък, 10 декември 2010 г., 23:32 ч. »
Използвам следните храни:Tetra min,tretra rubun и tetra pro color.

Освен храните давай и впечатления  :) Врорите две храни са за оцветяване и не бива се дават постоянно според мен.

Неактивен Windward

• Регистриран потребител
  • Публикации: 14
« Отговор #64 : неделя, 12 декември 2010 г., 10:32 ч. »
Да питам...ако може  :punish2:

Мисля, че съм за бой. Изчетох много материал и се обърках тотално.

Имам осем рибки - четири скаларии, два трихогастера и две тернеций...храня ги с два вида храна - Goldfish colour Tropical - люспи и  TetraMin - гранули. Редувам ги, но общо взето основната им храна е голдфиша. Ядат та им пръщят ушите. Откачат буквално. Въпросите ми са два.

1. - по колко пъти на ден да им давам, люспите да ги меля ли в ръката или директно да пускам. Наблюдавам ги когато се опитват да хапнат случайно попаднала цяла люспа. Голямо плюене и лапане е...мисля, че се тормозят с цели люспи, а девойката в магазина каза да ги пускам цели.

2. - това достатъчно ли е или да включвам и друга храна. Давам им по една щипка / палец-показалец /, като се опитвам да смеля люспите, сутрин и вечер. Знам, че от глад няма да погинат, но от преяждане ще се гътнат.

Не съм наясно и за това ви моля за помощ. Давайте съвети за режима.
Пропуснах да отбележа, че един път седмично ги оставям на дневна диета. Знам, че за скаларийте е добре, но все пак не са само те.

Благодаря ви предварително. Поздрави......

Неактивен _777_

• Активен потребител
  • Публикации: 303
  • Нас. място: Hell
« Отговор #65 : неделя, 12 декември 2010 г., 11:33 ч. »
Здравей градски!Девойката добре ти е казала да пускаш люспите цели,няма място за притеснение.Всяка рибка ще си намери нейната си люспичка.Храни веднъж дневно и слагай по малко храна,вземат ли да се "назландисват" спираш да храниш.Може да им даваш и някаква замразена храна веднъж седмично.Аз лично редувам замразен хирономус и крил.Седмичната диета е полезна за всички риби. :)

Неактивен Windward

• Регистриран потребител
« Отговор #66 : неделя, 12 декември 2010 г., 15:02 ч. »
Да се насландисват в какъв смисъл.....

Сега само като застана пред аквариума и веднага се събират горе. Имам чувството, че умират от глад. Почвам да се притеснявам да не ги приберат "социалните".... :crazy:

Неактивен bad_boy

• Активен потребител
  • Публикации: 42
« Отговор #67 : неделя, 12 декември 2010 г., 15:34 ч. »

Освен храните давай и впечатления  :) Врорите две храни са за оцветяване и не бива се дават постоянно според мен.

Много съм доволен от храните,и цветът на рибите става много добър.

Неактивен _777_

• Активен потребител
« Отговор #68 : неделя, 12 декември 2010 г., 18:22 ч. »
Да се насландисват в какъв смисъл.....

Ами не могат да ядат настървено постоянно,като видиш че започва да пада храна на дъното и остава неизядена спираш да храниш,но пак ти казвам слагай по малко храна за да можеш да прецениш по лесно кога са се нахранили.

Неактивен kardam681

• Активен потребител
  • Публикации: 82
« Отговор #69 : неделя, 12 декември 2010 г., 18:44 ч. »
С всичко което не е продукт на фирмата Сера :dance3:

Неактивен Windward

• Регистриран потребител
« Отговор #70 : неделя, 12 декември 2010 г., 18:59 ч. »
Ами не могат да ядат настървено постоянно,като видиш че започва да пада храна на дъното и остава неизядена спираш да храниш,но пак ти казвам слагай по малко храна за да можеш да прецениш по лесно кога са се нахранили.

Уууу...чак не вярвам да има такава възможност. Без да преувеличавам, като ме видят пред аквариума и хукват нагоре и се лепват пред мен. Като пусна храната и чак им чувам мляскането.

Понякога слагам един стол и сядам да ги гледам. Действат ми адски релаксиращо. Лошото е, че като цъфна със стола пред тях и те смятат, че идвам да ги храня и се лепват отгоре.... :dontknow:

Неактивен _777_

• Активен потребител
« Отговор #71 : неделя, 12 декември 2010 г., 19:11 ч. »
Уууу...чак не вярвам да има такава възможност.

Пробвай! :)

Понякога слагам един стол и сядам да ги гледам. Действат ми адски релаксиращо.

Ей за това сме си избрали това хоби. ;)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 654
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #72 : неделя, 12 декември 2010 г., 20:30 ч. »
Повечето риби свикват с това, че движение пред аквариума е = храна. Затова реагират инстинктивно. Трябва да знаеш, че в натуралните им хабитати рибите никога не намират храна на куп и цял ден я търсят. Много често минават дни преди да намерят. Така, че спокойно. Даваш, както ти каза Пламен (_777_). Когато започне да пада на земята спираш. Един ден глад.
Поздрави!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #73 : понеделник, 13 декември 2010 г., 00:41 ч. »
Има и още един вариант. В деня за постене - пускате две, три или повече кубчета лиофилизирана храна, която се разпада с часове и по малко. Поне 3-5 часа си плува на повърхността на водата. Дразни рибките, те се чувстват задължени да я нападнат, лека-полека я разчупват, тя пуска малки парченца, гладниците си я хапват и....
По този начин създавате играчка за питомците, поддържате инстинктите им и всичко завършва добре. Хем вълкът сит, хем агнето цяло.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен орикс

• Активен потребител
  • Публикации: 157
« Отговор #74 : събота, 08 януари 2011 г., 18:18 ч. »
Мойте рибоци ги храня с Tropical-Spirulina granulat,Tropical-Cichlid color,Sera-Diskus granulat,Tetra-Pro vegetable,Tetra-Pro Color,Sera granured,Sera-vipagran baby. Храня ги през ден и може би затова ядат всичко и не се ослушват  :D  Рибоците ми са 120л-калвуси, юлидохромиси ,лелеупи, компрецицепс.100л-2 златки. 30л-килита .50л-рамирези, неони, ендлерки, псевдомугили и скаридки. 70л-барбус тетразона,  конхиниус и лабео надявам се че диетата им е добра :)     Ако греша някъде относно храненето, приемам съвети. А от горе споменатите храни, не съм останал с лошо впечатление, освен че крипса цапа малко.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.