Автор Тема: Какви храни използвате?  (Прочетено 22951 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен mpoxama

• Активен потребител
  • Публикации: 382
  • Нас. място: София
  • Димитър Велинов
Отг: Какви храни използвате?
« Отговор #75 : сряда, 12 януари 2011 г., 14:50 ч. »
Аз храня веднъж дневно основно с Тетра рубин, Тетрамин основна и скоро взех Тетра Про да видя как е. Веднъж-дваж седмично получават и замразен циклопс или нещо друго замразено (микс или хирономус).
През ден на сомовете пускам sera vipachips.

Не спирам филтрите при хранене и храната пада относително бързо долу. Всички са сити и има достатъчно боклук  :crazy:

Неактивен аквариста

• Активен потребител
  • Публикации: 35
  • STAR WARS
« Отговор #76 : вторник, 18 януари 2011 г., 20:12 ч. »
Аз ги храня с sera vipan sera гранули tetra pro colour tetra crispis tetra wafer mix .Добре растът с тези храни. :) :) :)
Commander Cody

Неактивен kirios

• Регистриран потребител
  • Публикации: 12
  • Нас. място: Варна
« Отговор #77 : сряда, 19 януари 2011 г., 08:19 ч. »
Храня от известно време със замразена храна-микс и Тетра Рубин за разнообразие.Преди това ги храних с Тетра мин и Тетра рубин.

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #78 : понеделник, 20 юни 2011 г., 13:01 ч. »
Преди няколко дни се заинтересувах от храната на Prodac Krill , попрочетох за нея и веднага се обзаведох с 2 кутийки по 250 мл (30-35 гр) Храната е натурални изсушени скаридки, без черупка мисля. Давам и на малките крокодилчета и на големите. За мен храната е много добра. Всички я поемат много охотно и дори злоядото чампсохромисче я поема лакомо. Дребосъците се избиват за нея. Накратко : доволен съм . Уточнявам, отворих само дребния Крил, има един, който е по едър , него още не съм го отворил и не съм го пробвал.
.....
Храня африканци, хищници Хап на размер - 7-8 см до 20 см.

* JPM006732_L.jpg (22.28 kB. 400x400 - видян 953 пъти.)

Неактивен Ribarche

• Активен потребител
  • Публикации: 62
« Отговор #79 : понеделник, 20 юни 2011 г., 13:25 ч. »
Aз почти изцяло храня рибките със храни на тропикал - Tropical -Spirulina super forte , D-allio plus , D-50 plus, Supervit mini granulat, Actacolor, Ichtio-vit  , Най-доволен съм от   D-50 plus и Actacolor, отвреме на време им давам и замразена артемия. Когато ги храня обикновенно смесвам няколко вида храна  . Рибите , които отглеждам са предимно цихлиди джуджета и разбори ,беше голяма мъка до като ги науча да хапват гранули , но глада е по-силен от тока  :D. Ако допускам някаква грешка с храната ,която им  давам ще се радвам да получа съвет  :drinks:

Неактивен митко

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Barking
  • -Почивай в мир Jeff Hanneman.
« Отговор #80 : понеделник, 20 юни 2011 г., 14:27 ч. »
Не допускаш грешка.
Аз също храня с тропикал-спирулина,супервит, д-50,Диалио плюс,астаколор,но използвам и JBL-крил,ново ред,ново плеко,Тетра-проколор.
А рибите които храня са всякакви,от живородки до дискуси.
A. jacobfreibergi "Otter Point"
A. Rubescens"Ruby red"
A. Stuartgranti"Chilumba"
A. sp."Red dragon"
A. sp."German Red"
O.lithobates"Zimbawe"
O.lithobates"Sulfur head"
L.sp. "Yellow Collar" (Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress"
C.Moori
S. fryery"Iceberg"
C.borleyi (Kadango)
N.polystigma
L.caeruleus

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #81 : събота, 26 ноември 2011 г., 14:49 ч. »
Тази седмица дойде така дългоочакваният жив хирономус и започнах да храня подрастващите Танганайци и Малавийци и с него.
За първи път виждат такава храна, но и се нахвърлиха учудващо яко.
За мен това е безценна манджа за малки хищници.
Големите рибоци ще са си на замразени, щото живият ще ми излезе много солено за тях. :)

п.п. Естествено, мисля да и давам от този хирономус(жив) максимум 2-3 пъти в седмицата.
450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #82 : понеделник, 28 ноември 2011 г., 13:43 ч. »
Мен ме е страх да давам жив хиромомус за да не лепна нещо. За сметка на това се напълних с замразнени храни.
Отделно пробвах и тази храна (растителната) Гранулите са едри, около 3 мм. Трябва малко накисване за 2-3 минути. Храната е хубава.

* IMG00315-20111105-1116.jpg (550.78 kB. 1600x1200 - видян 246 пъти.)

Неактивен miroki

• Активен потребител
  • Публикации: 675
« Отговор #83 : понеделник, 30 юли 2012 г., 18:43 ч. »
Преди една седмица взех Tropical fish flakes  с витамин A, C, D, E и Алое вера и Омега 3, каквото и да значи. Но видях, че е на марката Продак, а не Тропикал.
Отначало я заядоха, но после нещо и се цупят. Някой имал ли е проблем с тази храна?
Неонки, Кардинали, Родостонуси, Гупи, Боции, Kоридорас (на последните 2 давам едни шайби за дънни риби, та не им пречи много и си хапват и от тази по малко).
Ядат я само рамирезите и бетите.
Изработка на уеб сайт за всеки: http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #84 : понеделник, 30 юли 2012 г., 19:21 ч. »
Даа,даже се съдят в момента заради името.
По-точно Тропикал съди Продак.
Нормално е да се мръщи рибата при смяна на храната пък и храна на Продак не бих давал на рибата си.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен Миро

• Заслужил потребител
  • Публикации: 708
  • Tanganyika man....
« Отговор #85 : понеделник, 30 юли 2012 г., 19:25 ч. »
Я.. интересна тема :). Определено съм я пропуснал.Ще споделя и моят опит с храните, които съм използвал :)

Трофеуси - Отлични впечатления имам от JBL Spirulina. Откачаха в момента в който я надушат... излапваха я за секунди.
Пробвал съм и различните спирулини на Тропикал. И със тях се хранеха така агресивно, но определено отстъпват от спирулината на JBL.

Фронтозии - Твърдо бяха фенове на NLS и на замразеният хирономус. Давал съм им какво ли не но от изброените бях най-доволен.

Скаларии и по точно Rio Manacapuru - Луди са на тема замразен хирономус и Тетра Про колор. С тези риби съм си правил най- много експерименти, давал съм им какво ли не... с чисто изследователска цел.Мухи, малки жабки току що еволюирали от попови лъжички, жив тубифекс, Тетра дискус, Тетра битс, Хикари храна за дискуси и още какво ли не. За моите зверчета безспорен фаворит бяха и все още са Тетра ПроКолор и замразен хирономус.

Дискуси..болна тема са ми просто. За мен най-добрите храни за дискуси от гранулираните са Тетра Прима и JBL Premium Grana Discus.Пробвал съм гранули на сера и на тропикал но...нещо им липсва, въпреки, че напоследък страшно много рекламират "обновените" храни на Тропикал...Определено ще се пробват, кога точно...е може би моментът в който няма да искам да поглезя рибите ми ще настъпи някога  :D.
Страшно позитивни отзиви намирам все повече относно храните на ocean nutrition. Американците много ги хвалят..Определено ще се пробва, надявам се скоро да мога да изкажа мнение по въпроса от първа ръка :).
Относно замразените...храня предимно с хирономус и артемия майка. Преди бях страхотен фен на каймата, но с течение на времето достигнах до един доста важен извод, а именно не си ли направиш сам каймата....не, че казвам нещо лошо за купените, просто като презастраховка.
А и факта, че ако искам да забъркам качествена кайма от рибни продукти, както правят Азиатските развъдчици ми струва в БГ около 70-80лв и то за килограм...определено това ме спира на този етап.

Не, че темата е изчерпана, определено има още какво да се каже, но от мен това в общи линии е най-важното :).
What you see I can't see and maybe you'll think before you speak!

Неактивен miroki

• Активен потребител
« Отговор #86 : понеделник, 30 юли 2012 г., 20:32 ч. »
Даа,даже се съдят в момента заради името.
По-точно Тропикал съди Продак.
Нормално е да се мръщи рибата при смяна на храната пък и храна на Продак не бих давал на рибата си.

Мерси колега.
Явно наистина не е кой знае какво, щом днес, като не ядоха добре им дадох едно старо пакетче "препакетирана"  за проба и я заядоха.

Неактивен miroki

• Активен потребител
« Отговор #87 : неделя, 05 август 2012 г., 16:44 ч. »
Вчера се запасих с Тетра мин про
На чипс е малко ме дразни това, но я ядат поне.
Взех и рубин, но не съм го отварял още, че не искам да ги смесвам при хранене.

Неактивен mirobg

• Активен потребител
  • Публикации: 45
  • И аз искам като тези на Батко....
« Отговор #88 : неделя, 05 август 2012 г., 18:29 ч. »
 Миро, Миро, не само си ми адаш ама и болеста ни е еднаква- Дискусите.
 Моите добичета се тъпчат яко с Кайма/собствено производство/,Tropical D-llio plus и Тетра Дискус.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.