Автор Тема: Профилът на Адам  (Прочетено 23203 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 308
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Отг: Профилът на Адам
« Отговор #90 : събота, 15 януари 2011 г., 20:53 ч. »

Аквариума е екстра ,но защо не им обособиш някакви територии на тези добичета-в момента само с тази валиснерия май  е много малко

Така е, съгласен съм на 100%, въпреки че от доста време си имат обособени територии. Досега клоните вършеха горе-долу добра работа и мисля да сложа още корени, но ме съмнява, че това ще помогне, тъй като добичетата растат доста бързо и постепенно аквариума им отеснява, да не забравя да спомена и за наднормената им агресивност. Много се надявам до два-три месеца да се получи чифт, в противен случай ще си избера два от тях, а другите два сигурно ще украсяват аквариума на някой хотел или ресторант. Но определено за в бъдеще в аквариума ще има само един или два екземпляра. Паживьом увидим.

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
« Отговор #91 : неделя, 16 януари 2011 г., 01:32 ч. »
Има още една разлика. Май си започнал да си оправяш мерника. Още мъничко и си 6+ :D
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Неактивен thrudagrapevine

• Активен потребител
  • Публикации: 51
« Отговор #92 : неделя, 16 януари 2011 г., 06:45 ч. »
Аквариумът има два основни плюса--сравнително голям и много семпъл. Но ако имах способността да се промъквам незабелязан в подсъзнанията на хората, бих ти загнездил следните натрапчиви идеи в главата. Черна вода за да смекчи болезнено светлия грунд, без валиснерии, по-масивни и разклонени коренища, които да не изглеждат като вейки на фона на тлъстите астронотуси, на които между другото съм голям фен (и на големите корени, и на големите астронотуси). Гибицепсът ме размазва и кожата ми придобива леееко зеленикав оттенък при мисълта, че скоро няма да имам удоволствието да споделям уединени мигове в съзерцание на подобен лорикариден демон. Черна Амазонка с астронотуси и гибицепс(и) е материал за мечти с висока музова стойност ;р

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #93 : неделя, 16 януари 2011 г., 09:28 ч. »
Има още една разлика. Май си започнал да си оправяш мерника. Още мъничко и си 6+ :D

Благодаря за похвалата Гери! Уча се  :dance:

Аквариумът има два основни плюса--сравнително голям и много семпъл. Но ако имах способността да се промъквам незабелязан в подсъзнанията на хората, бих ти загнездил следните натрапчиви идеи в главата. Черна вода за да смекчи болезнено светлия грунд, без валиснерии, по-масивни и разклонени коренища, които да не изглеждат като вейки на фона на тлъстите астронотуси, на които между другото съм голям фен (и на големите корени, и на големите астронотуси). Гибицепсът ме размазва и кожата ми придобива леееко зеленикав оттенък при мисълта, че скоро няма да имам удоволствието да споделям уединени мигове в съзерцание на подобен лорикариден демон. Черна Амазонка с астронотуси и гибицепс(и) е материал за мечти с висока музова стойност ;р

@ Thrudagrapevine, благодаря за съветите, определено ще се възползвам от тях.
За бъдеще подобренията, които ще направя е да добавя още 2-3 корена, но не масивни и това ще стане, едва когато в аквариума останат два Астронотуса. Не че не харесвам масивните корени, но отнемат доста от жизненото пространство на рибите, а при мен фокусът е върху рибите, и след това върху интериора. За черната вода си много прав, ще се получи още по-ефектно  :ok:   Валиснериите  не ги пипам, ще останат докато е възможно, харесва ми така. Всеки си има някакъв стил  :drinks:

Неактивен s.ali

• Активен потребител
  • Публикации: 30
  • Нас. място: Джебел
« Отговор #94 : четвъртък, 03 март 2011 г., 22:11 ч. »
Здрасти Дани, Шабан съм.
Защо не сложиш снимки и на новия си аквариум та да го видим ;)

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #95 : петък, 04 март 2011 г., 13:59 ч. »
Здрасти Дани, Шабан съм.
Защо не сложиш снимки и на новия си аквариум та да го видим ;)

Градски, добре дошъл във форума!
Между другото, новият ми аквариум е сегашния, купих го преди по-малко от година.
 Шабански, щом държиш да видиш аквариума ела на кафе у нас, пък и може да споделим някои и друг опит. Заради теб днес ще направя няколко снимки и колегите да видят до къде съм я докарал.
А аз да те питам, ти що скромничиш и не си покажеш дискусите, я си направи един профил тук.

Неактивен skorpi_zoo

• Активен потребител
  • Публикации: 634
  • Нас. място: Хасково
« Отговор #96 : петък, 04 март 2011 г., 14:03 ч. »
Е това е добра идея,Всички обичаме хубави аквариуми и техните обитатели!!! ;)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #97 : петък, 04 март 2011 г., 20:02 ч. »
Здравейте колеги!
Какво ново около моята аква-преди 2 дена се наложи да се разделя с 3 от моите оскарчета плюс синодонтуса, в момента съм с един астронотус и гибицепс. Причините са непрестанните сбивания и наранявания помежду си от страна на астронотусите и в крайна сметка до тук ми беше търпението. Явно всички се оказаха мъжкари. Клипчето по-долу е от преди 2 месеца и е малък пример за гореказаното.

Oscars fight- 1 year old fishes

Ето снимките на последния бандитин, който си го запазих. За в бъдеще трябва да му намеря партньорка, независимо колко време ще ми отнеме в търсене и пробване за сходство. За сега това е положението.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 606
« Отговор #98 : петък, 04 март 2011 г., 21:35 ч. »
Кога ли  :clapping: ще го изберем тоз аквариум- за аквариум на месеца!
Адам, имаш сомо един конкурент- Аквариумът на RAKIM.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 119
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #99 : петък, 04 март 2011 г., 21:38 ч. »
Браво супер е,подравления ;) Снимай го централно де :)

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #100 : петък, 04 март 2011 г., 21:43 ч. »
Кога ли  :clapping: ще го изберем тоз аквариум- за аквариум на месеца!
Адам, имаш сомо един конкурент- Аквариумът на RAKIM.

Благодаря за коментара!
В интерес на истината и този аквариум е на RAKIM, в смисъл от него го купих.
За аквариум на месеца мисля да се пробвам, едва когато имам чифт, все пак трябва да бъде нещо като пример за любителите на астронотуси.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #101 : петък, 04 март 2011 г., 21:47 ч. »
Браво супер е,подравления ;) Снимай го централно де :)

Благодаря Димитър!
Централно ще го снимам след време, нека да направя чифт и да поукрася аквариума с още корени.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #102 : събота, 05 март 2011 г., 03:45 ч. »
Крайно време е да се престрашиш за фронтална снимка.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #103 : събота, 05 март 2011 г., 10:32 ч. »
Крайно време е да се престрашиш за фронтална снимка.

Ok Кратуне, ще напрявя няколко фронтални снимки, все пак всички тук толкова много сте ми помагали по един или друг начин и няма как да ви откажа, но не очаквайте нещо върховно.

Неактивен Geri

• Активен потребител
  • Публикации: 800
  • Нас. място: Несебър
« Отговор #104 : събота, 05 март 2011 г., 17:34 ч. »
Не,не! Просто няма друг аквариум с астронатус който така да ми е харесал. Принципно не съм превърженичка на тези риби, но винаги има изключения в този живот. Както погледнеш... нищо особено като подредба. Малко корен, камък и валиснерия, а толкова добре изглежда...  Просто няма какво повече да кажа и все се повтарям.  :)  СУПЕР Е!!! :clapping:
И пак ще кажа, че това е единствения аквариум с астронатус който ми е харесал до сега! :wink1:
500l Paludarium               
350l S.A. - Rio Nanay          
330l S.A. - Blue Diamond Discus

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.