Автор Тема: Профилът на Адам  (Прочетено 24072 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 310
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
Отг: Профилът на Адам
« Отговор #105 : събота, 05 март 2011 г., 19:16 ч. »
Не,не! Просто няма друг аквариум с астронатус който така да ми е харесал. Принципно не съм превърженичка на тези риби, но винаги има изключения в този живот. Както погледнеш... нищо особено като подредба. Малко корен, камък и валиснерия, а толкова добре изглежда...  Просто няма какво повече да кажа и все се повтарям.  :)  СУПЕР Е!!! :clapping:
И пак ще кажа, че това е единствения аквариум с астронатус който ми е харесал до сега! :wink1:

Благодаря Гери! Искренно се радвам, че оценяваш моята аква  :bow:

Колеги, ето ги и обещаните фронтални снимки.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #106 : събота, 05 март 2011 г., 20:04 ч. »
Язък. Така самотна тази риба никак не ми харесва. Да вземем да ти потърсим някоя женска? Ама как аджеба да разберем коя е женска?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #107 : събота, 05 март 2011 г., 20:20 ч. »
Язък. Така самотна тази риба никак не ми харесва. Да вземем да ти потърсим някоя женска? Ама как аджеба да разберем коя е женска?

Както казваш "язък", от 4-5 астронотуса не се получи и намек за чифт, законите на Мърфи си казват думата. Обаче нещата няма да останат така. Мисля да доставя отделни екземпляри и на принципа на пробата и грешката и така докато се образува чифт. Проблема е в това, че цялата тази работа може да отнеме доста време. Бъдещето ще покаже, дано да намеря качествена женска.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #108 : събота, 05 март 2011 г., 20:31 ч. »
А защо да не са 5 женски например? Има ли причина да мислиш, че са мъжки?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #109 : събота, 05 март 2011 г., 21:27 ч. »
А защо да не са 5 женски например? Има ли причина да мислиш, че са мъжки?

Ако са 5 женски, е много вероятно две от тях образуват двойка и съответо едната да хвърли хайвер, който разбира се няма как да се оплоди. Втората причина да смятам, че не са женски е невероятната агресивност, и териториално поведение което демонстрираха моите мушмуроци. По принцип женските екземпляри живеят "по-сговорчиво", вярно е, че се перчат но не се нараняват до кръв.Тертият белег е, че всеки един от астронотусите беше с доста изпъкнало чело- за повечето мъжки е характерен този белег. От знанията, които съм натрупал за тези цихлиди бих казал, че 95% съм сигурен, че са мъжкари, обаче от друга страна това са риби, които не рядко изненадват дори експертите, така че остават още 5%.

Неактивен doncamillo

• Активен потребител
  • Публикации: 313
  • Нас. място: Свищов
« Отговор #110 : неделя, 06 март 2011 г., 11:28 ч. »
Аз мисля,че избърза.От времето когато съм имал астронатуси,помня,че еднакво стръвно се биеха мъжки с мъжки и женски с мъжки,а и знаеш,че трудно се образува чифт от две риби при тях,трябва да са повече.Колко пък се нараняваха,нямаше ли да е по-добре да останат и петте,за да се разпределя агресията?Според мен им трябва поне година и половина на тези животни за да образуват чифт.Другото което се сещам беше,че е почти задължително рибите да отраснат от малки заедно,за да образуват чифт.
Все още недоумявам как не съсипаха тази валиснерийка,при мен късаха листата и ги гълтаха цели...а и така ги изкарваха :grin: .
422l Malawi Utaka
 - Copadichromis borleyi (Kadango)
 - Copadichromis sp. tanzania"Yellow fin"
 - Otopharynx lithobates (Zimbawe)
 - Placidochromis sp. "Phenochilus Tanzania"
 - Sciaenochromis fryeri (Maleri Is.)
 - Fossorochromis rostratus
 - Protomelas Boadzulu

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #111 : неделя, 06 март 2011 г., 14:00 ч. »
Аз мисля,че избърза.От времето когато съм имал астронатуси,помня,че еднакво стръвно се биеха мъжки с мъжки и женски с мъжки,а и знаеш,че трудно се образува чифт от две риби при тях,трябва да са повече.Колко пък се нараняваха,нямаше ли да е по-добре да останат и петте,за да се разпределя агресията?Според мен им трябва поне година и половина на тези животни за да образуват чифт.Другото което се сещам беше,че е почти задължително рибите да отраснат от малки заедно,за да образуват чифт.
Все още недоумявам как не съсипаха тази валиснерийка,при мен късаха листата и ги гълтаха цели...а и така ги изкарваха :grin: .

Принципно си прав по отношение на формирането на чифт, но човек трябва с очите си да види какво меле става, за да ме разбере защо съм решил така. Лично аз се занимавам и информирам за тези риби от около 4 години, но такава агресия даже и в You Tube не съм виждал. От друга страна ми предстои заминаване за няколко месеца, така че вкъщи без мен ще се справят по-добре с един екземпляр, отколкото с "шайка побойници". Третата причина да постъпя така е малко по-сложна- ще ми се да развъдя качествени астронотуси, а не искам чифта да е от близкородствени риби. Планирам да намеря партньор за астронотусчето, но в крайна сметка времето ще покаже какво ще стане.
 Относно валиснерията ще кажа, че оскарчетата още от малки са привикнали с нея, плюс това корените са защитени с камъни, с други думи растенията са в каменни саксии.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • My aquarium de Discus
« Отговор #112 : неделя, 06 март 2011 г., 18:51 ч. »
Аквата е много красива и може би още 3-4бр астронотуси ще паснат за да стане още по красив :up:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #113 : неделя, 06 март 2011 г., 19:32 ч. »
Аквата е много красива и може би още 3-4бр астронотуси ще паснат за да стане още по красив :up:

Да наистина щеше да е внушителна гледка. Аз ако успея да намеря подходящ партньор на мушмурока от снимката пак ще се получи красива гледка, ама ха де  :dontknow: 

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • My aquarium de Discus
« Отговор #114 : неделя, 06 март 2011 г., 19:35 ч. »
Е все ще излезе нещо ще се намери според мене :up:

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #115 : неделя, 06 март 2011 г., 20:27 ч. »
Е все ще излезе нещо ще се намери според мене :up:

Ха дано, ще черпя  :drinks: :highfive:

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #116 : неделя, 06 март 2011 г., 20:42 ч. »
Добре де, сигурно аз нещо не съм проследил, но не бяха ли 3-4 младите астронотуси в този аквариум?
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #117 : неделя, 06 март 2011 г., 21:11 ч. »
Добре де, сигурно аз нещо не съм проследил, но не бяха ли 3-4 младите астронотуси в този аквариум?

Боби няма как, наложи се да се разделя с 3 от астронотусчетата поради агресия. Ако си любопитен за причината в предишните страници можеш да видиш коментарите  :drinks:

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #118 : неделя, 06 март 2011 г., 21:53 ч. »

Боби няма как, наложи се да се разделя с 3 от астронотусчетата поради агресия. Ако си любопитен за причината в предишните страници можеш да видиш коментарите  :drinks:

Жалко, но когато се налага, налага се. Всеки, който е гледал цихлиди достатъчно дълго, е изпадал в подобна ситуация.
Стискам палци да му намериш бързо подходяща компания!
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен s.ali

• Активен потребител
  • Публикации: 30
  • Нас. място: Джебел
« Отговор #119 : вторник, 31 май 2011 г., 18:19 ч. »
Здрасти Дани как си ???
Къде се загуби, няма те никакъв.
Как са ти рибоците  :D аз пооправих малко аквата на Мето, сега са в горе долу нормални условия :P

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.