Автор Тема: Канистъра Tetra EX1200 протече!  (Прочетено 6828 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен insomniac

• Активен потребител
  • Публикации: 152
  • Нас. място: София
Канистъра Tetra EX1200 протече!
« : понеделник, 02 март 2009 г., 22:55 ч. »
 :kez03: Проблем!
4-5 дни след пускането на канистъра Tetra EX1200 протече. :hmm: Оказа се, че проблема е на цяла партида и то не само в България. Вижте линка преди да се бръкнете за точно този модел на Tetra:
http://aquaria2.ru/node/4540#comments

Искам също да добавя, че от тогава вече втора седмица чакам хабер от търговеца  :down:, който пък трябва да го изпрати на вносителя и т.н. Опасявам се, че след месец ще си го видя ужулен, ушмулен и отново течащ. Ама тогава ще се чуе надалеч..
Като купувате не се връзвайте на: 'Тва е най-доброто за цена-производителност'  :down:. Взимайте неща коментирани така: 'Много е скъпо.. пък върши същата работа!'  :up:

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
  • Публикации: 382
Отг: Канистъра Tetra EX1200 протече!
« Отговор #1 : понеделник, 02 март 2009 г., 23:19 ч. »
Ехаааа....
Абе във другия форум бях пуснал една тема дето доста се коментира за тетратек...
Не четете ли преди да купите?

Съвет: не чакай на търговеца. Хвайщай отверките и действай сам.
Или отиваш на пазара и си копуваш нови кранове.
Не знам твоя конкретно откъде е протекъл но съм почти сигурен че е оттам.

Иначе чакаш като мен 2 месеца със 3 изпращания на филтъра до пловдив а накрая "отремонтиран" - разбирай нови кранове - филтър ми го доставяха цяла седмица и се грешни неща ми носеха. Абе страшна работа. Късмет.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Неактивен insomniac

• Активен потребител
Отг: Канистъра TetraTec EX1200 протече!
« Отговор #2 : понеделник, 02 март 2009 г., 23:59 ч. »
Прочетох, но 'след дъжд - качулка'. :cry1: Обаче не е от крановете! Самия капак има дефект с уплътненията. Тече от дръжките!!! Братушките са описали грубо в линка. Честно казано бях на косъм от това да се хвана за отвертката и да го почвам, още повече, че имам да го наречем 'известна доза' познания в областта. Все пак не го направих именно, че дефекта си е дефект и е гранционен. Като се случи порових из форумите по света. Там хората описваха същия и подобен проблем. Тетра го оправят с директно изпращане на нов капак и дори канистър до няколко дни. Ясно, че не сме в Германия, но законите са ни същите. Следователно само времето ще е по-голямо. Ще почакам.. и ще видим :)

Е, видях и днешните постове в другия форум току-що... проблемите се увеличават...

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
« Отговор #3 : вторник, 03 март 2009 г., 03:24 ч. »
Да ти кажа и аз мислех §е е ещо от дръжките защото оттам тече. Ама не е.
От скапаните кранове е.
Подлива в коритото и като го напални почва да капе покрай дръжките.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #4 : вторник, 03 март 2009 г., 16:55 ч. »
insomniac, дефекти дават и далеч по-скъпи модели, не е в това проблемът. Тук е много важна реакцията и отношението на вносителя и търговеца на дребно и ще е много полезно да ни държиш в течение за развитието.

Иначе на тема средния клас вътрешни филтри аз отдавна си направих личен извод - не си струват купуването. Изборът за мен е между простите и евтини (тип Eheim Clasic или Sacem Marathon) или скъпите "хай енд" филтри (Pro сериите на Eheim, FX5 на Hagen и други). Лошото е, че в България са силно надценени. За сравнение последният филтър (Fluval FX5) в България е на официална крайна цена, определена от вносителя, от 599 лв. и някакви стотинки, а в Англия се намира за 149 паунда или 168 евро. Казано с други думи, тук официално ни рекетират. И това е същият вносител, който няма на склад резервни части за актуалните модели, които продава. Чакам втора седмица за капаче за ротора на моя Флувал, което струва осем лева. Ама защо да бързат и да внасят - и 300% надценка да сложиш на нещо, което струва 1-2 евро, пак няма да удариш кьоравото. Какво като клиентите имат неработещ филтър заради това капаче?
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен insomniac

• Активен потребител
« Отговор #5 : вторник, 03 март 2009 г., 19:25 ч. »
Да ти кажа и аз мислех §е е ещо от дръжките защото оттам тече. Ама не е.
От скапаните кранове е.
Подлива в коритото и като го напални почва да капе покрай дръжките.

Не исках да влизам в подробности, просто се обадих на търговеца и го върнах.

Това което се вижда от снимката се наблюдаваше от четирите закопчалки и започна да се случва 4 дни след като го бях пуснал.

дефекти дават и далеч по-скъпи модели, не е в това проблемът. Тук е много важна реакцията и отношението на вносителя и търговеца на дребно и ще е много полезно да ни държиш в течение за развитието.

Абослютно съм съгласен Boby_ и точно това е целта с която пиша по проблема.

Когато гледах риби в един 85 литров, за външни филтри не бях и чувал :dontknow:. Сега като се захванах наново виждам колко много са се променили нещата :hmm:. И да си призная честно очаквах проблеми, но не веднага :sorry:. Някак си съм резервиран към нещо, което точи водата от аквариума в кофа отдолу и после я качва отново. Чисто механически погледнато, разбира се 8). Със сили породени от гравитация и напор, шега не бива. Тенденцията всичко да се поевтинява не подминава далеч по-отговорни детайли в области от които зависи човешки живот, а за някакви си там филтри да не говорим.

Просто мерак голям беше да стартирам.. то и сега си е мерак де :dance3:

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #6 : вторник, 03 март 2009 г., 19:28 ч. »
И аз включих един ЕХ 1200 днес. Дано да нямам проблеми. Ще ви държа в течение.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
« Отговор #7 : вторник, 03 март 2009 г., 20:10 ч. »
Човече нямам подръка да ти пусна видео от теча на моя - абсолютно същия теч покрай закопчалките.
Не е от уплътненията. А си играх много! време за да разбера откъде тече моя.
Прочети пак какво съм ти написъл.

Сега като го върна имаш ли работещ филтър?
И за кога ти казаха че ще е готов? Или си взе парите?

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #8 : вторник, 03 март 2009 г., 20:19 ч. »
Аз омазах всички гумени уплътнения на Тетра-та със силиконовата паста на Ехайм-а (включена е в комплекта). Да видим какво ще стане.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"

Неактивен nikiK

• Активен потребител
  • Публикации: 275
  • Николай Колев
« Отговор #9 : сряда, 04 март 2009 г., 09:26 ч. »
Преди 3 месеца си го купих моя Тетра,но модел ЕХ-700.Та бях изпаднал в див ужас когато протече на същото место,още от първия ден.И до днес незнам как стана,но след още два дена спря теча от самосебеси,и от тогава си работи перфектно :pray:Що се отнася до магазините и търговците,мисля,че човек трябва да си създаде нещо като връзки със същите.За да е сигурен,че при възникнали проблеми,нещата ще се решът,бързо и коректно.Аз лично пазарувам техника и рибки от две места,на които имам пълно доверие :drinks:
450 лт. / 180-50-50/ - Геофагуси/бразилски/ , Цихлазоми/Октоф./ , Скаларии /Манакапуру/ Андиакари/ пулхер/.......

260 лт.  / 130-50-40/ - Трихогастери / леери, жълти , синьо-мраморни/

Неактивен insomniac

• Активен потребител
« Отговор #10 : четвъртък, 12 март 2009 г., 21:44 ч. »
След 3 седмици търпеливо изчакване в крайна сметка вече си имам нов ТетраТес ЕХ1200  :dance3:. Вчера го инсталирах и се надявам този път да няма проблеми. Единственото, което ме притеснява е, че на закопчалката е залепен етикет 30D30, което съвпада с посочената (**D30) в руския сайт дефектна серия :hmm:. След като мине 168 часовата проба :) ще спра постоянно да отварям шкафа и да го проверявам.
Късмет работа му викам аз на тва с филтрите.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #11 : четвъртък, 12 март 2009 г., 21:48 ч. »
Минаха няколко дни - нямам и след от теч. Надявам се да нямам и след месеци!

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
« Отговор #12 : четвъртък, 12 март 2009 г., 21:49 ч. »
Пожелавам ти безпроблемна експлоатация
 :drinks:

Неактивен yanki1

• Активен потребител
  • Публикации: 347
« Отговор #13 : неделя, 21 ноември 2010 г., 20:38 ч. »
Здравейте съфорумци!  :)

След малко повече от 2,5 годишна безотказна и безпроблемна работа, преди малко станах и аз горд собственик на протекъл канистър ТЕТРАТЕК 1200. Хубавото е,че го хванах съвсем навреме...на дъното на шкафа са изтекли само около 5-6 литра вода, което ще рече че съм се измъкнал невредим, но ето че макар и късно белята не ме подмина. :(

Неактивен zmeq

• Активен потребител
  • Публикации: 47
« Отговор #14 : неделя, 21 ноември 2010 г., 21:34 ч. »
Да не си помислите, че ми се размина и на мен.
Намерих някакъв БГ сайт, от който уж можеше да се поръча резервно уплътнение.
Казаха, че тъкмо пристигнали.
Викам им да пращат и аз си чакам месец вече поне ...
Като цяло марката звучи немска, но май се прави в най-западналите китайски заводи.
Скоро ми се скапа и един нагревател - няма да се сетите каква марка  :fool:
Не че нещо, но ако пуснете анти-Тетра кампания ще се подпиша с 2 ръце  :nono:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.