Автор Тема: Канистъра Tetra EX1200 протече!  (Прочетено 7138 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен yanki1

• Активен потребител
  • Публикации: 347
  • Нас. място: София
Отг: Канистъра Tetra EX1200 протече!
« Отговор #15 : неделя, 21 ноември 2010 г., 22:35 ч. »
Теча предполагам е от същото място,както описва Панчопан. Не е непоправимо, но ТЕТРА е трябвало да вземат някакви мерки за отстраняването на дефекта...което личвно на мен не ми е известно.

Това е втори канистър който протича в къщи, ще трябва сам да отстраня проблема, защото филтъра е извън гаранционен. Другият филтър е  друга марка,за която не искам да споменавам  поне за сега. На рекламацията хубавата страна е, че вносителите реагираха не много бавно, но аз и до ден днешен не съм изпробвал заменената част...имам някакви опасения.

Добре,че все още се намират добри хора, които ми предоставиха резервният си канистър с който аквариумът функционира и към настоящият момент. Отново ще използам случаят да им искажа своите благодарности!  :)

ПП: Когато се справя с отстраняването на теча, макар и проблема да не представлява новост за имащите ТЕТРАТЕК, ще пиша отново в темата.

Неактивен хамлет

• Активен потребител
  • Публикации: 92
  • Нас. място: Виена - СтЗ
    • Филмова Фотография
« Отговор #16 : неделя, 21 ноември 2010 г., 22:37 ч. »
Ей направо ме хвърляте в паника, преди 2 дена си взех тетра ЕХ700 на старо и точно му се радвам, надявам се да не протече скоро, все пак човека ме убеди че филтъра е работил около 6 месеца.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #17 : неделя, 21 ноември 2010 г., 22:44 ч. »
След 4 месеца и моят ЕХ 1200 ще стане на 2 години, но това очевидно не е гаранция за дълга експлоатация.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен yanki1

• Активен потребител
« Отговор #18 : неделя, 21 ноември 2010 г., 22:51 ч. »
След 4 месеца и моят ЕХ 1200 ще стане на 2 години, но това очевидно не е гаранция за дълга експлоатация.

Аз си мислех,че съм изпреварил злощастната партида, ама ей го на...нъцки.
В никакъв случай не ти пожелавам да се случи същото ,както при мен, но ако приемаш съвети, вземи превантивни мерки и сложи филтъра в едно легенче.

Неактивен insomniac

• Активен потребител
  • Публикации: 152
« Отговор #19 : понеделник, 22 ноември 2010 г., 05:50 ч. »
И един поплавък вързан към сирена и GSM модул за изпращане на SMS при задействане.
Като проучвах какъв канистър да си взема, някой ми подхвърли, че живота им е 2-3 години. То толкова сигурно е и живота на една компания, която произвежда техниката си в Китай. Така че да се готвим за нов избор.

Успех на всички.

За първото изречение се шегувам, но ми е минавло многократно през главата.

Неактивен yanki1

• Активен потребител
« Отговор #20 : понеделник, 22 ноември 2010 г., 09:15 ч. »
...а представи си само, при положение,че всеки  има имуществена застраховка и един такъв  несигурен канистър -известна марка, наложила се като такава от не малко години на пазарната ниша /не ми се искаше да вмятам и определението- световна/ направи наводнение и потърпевшият осъди компанията за нанесени имуществени щети, колко по-бързо ще фалират производителите. :)

Тук все пак става въпрос за някакви си уплътнения.Защо вместо да залагат малък ресурс на експлоатация...цитирам:"2-3 години" при проектирането и разработването на изделието , не вземат да ползват по надеждни части?!  Представете си ако производителите на батерии за бита допуснат такава немарливост, какви наводнения биха  предизвикали от това, защото налягането във водопроводната мрежа е в пъти по-голямо в сравнение с нашият случай.

Живи и здрави ще се оправим някак си, обаче мен лично ме дразни МЪЛЧАНИЕТО. Все пак всеки би трябвало да поема някакви отговорности когато прави нещо, да не говорим, че  тук става въпрос и за бизнес.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 652
« Отговор #21 : понеделник, 22 ноември 2010 г., 11:53 ч. »
Цитат
Представете си ако производителите на батерии за бита допуснат такава немарливост, какви наводнения биха  предизвикали от това

Каква е цената на една батерия.....Какви са цените на крановете, на нашете филтри!
Производителите допускат немърливост, и то всички не само тези на батериите.
В България се продават боклуците на цял свят, но за това са виновни Българите.

Аз, Тетратек не ползвам знам ли защо реших да пиша по- темата, яд ме е....

п.п: В някоя от темите прочетох за цените на филтрите, в България и европейските държави. Какви разлики! В София, ако реши човек да си поръча нещо по- поръчка и напрови обиколка на 10 ф-ми. От 10 кладеница вода ще му извадят, на 10 различни цени ще му я продадът. Иди разбери, коя от 10 -те цени е реална,и коя оправдава качеството.

Неактивен yanki1

• Активен потребител
« Отговор #22 : вторник, 23 ноември 2010 г., 21:17 ч. »
Ето ги и въпросните проблемни кранове, а уплътненията които дават като резервни са напълно излишни в случая.

Обръщаме главата, развиваме  4 винтчета и след разглобяване установяваме, че уплътненията са три вида,като от всеки вид има по  две еднакви-съответно за входящият и изходящият кран.

Понеже незнаех, преди време какви точно уплътнения използвах, освен следващите по дебелина,взех и с точните размери на  "о" ринга, като диаметъра на съответното уплътнение не съм променял. В крайна сметка използвах от спесификацията тези, които съм отбелязал със зелено кръгче отстрани на складовата разписка.

Принципно изпускащите са тези с най-малкият размер, но понеже съм човек залагащ на сигурността по мое осмотрение реших да сменя всички уплътнители на горепосоченият модул. Ако бях спестил и излишните уплътнения отстраняването на теча се калкулира с точност до стотинката 2лв.

А сега ТЕТРА ако искат да изтеглят цялата си "дефектна" серия и да ми я предоставят на инспекционен сервиз и отстраняване на неизправностите,  пък да видите как се става лесно милионер..нали?!
:grin:
Отново ще последва мълчание, но дано заради тези 2лв. в повече на следващите закупили си такъв фиртър не им излезне  сметката доста по-солено.

Другият проблем, който забелязах, е че при натискане на бутончето на подкачващата помпа при действие стартиране на филтъра, е едно приятно мокрене на дланта, но за голямо щастие след като бутона се остави в покой сълзенето спира от самосебе си, т. че не се шашкайте повече.

С това сагата се надявам да е приключила технически, обаче остава изправен биологичният проблем ...бактериите са определено мъртви. Наложи се да рестартирам филтъра и дано това не доведе до някакви отрицателни последствия за аквариум, който е в симбиоза повече от 2 години.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #23 : вторник, 23 ноември 2010 г., 21:32 ч. »
Те са си само за теб-честата смяна на вода през следващите 3 седмици :)
Успех :drinks:

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 93
« Отговор #24 : понеделник, 29 ноември 2010 г., 00:40 ч. »
Здравей, не искам да те плаша , но при мен от помпата за принудително напълване на маркучите ми дърпаше въздух /където се е мокрила ръката при стартиране/. Та там също има гума , която в определен момент застава явно някък накриво, защото 2 пъти го разглобявах за да намеря откъде смуче въздух. 

Неактивен dzimko

• Активен потребител
  • Публикации: 83
« Отговор #25 : сряда, 09 май 2012 г., 16:53 ч. »
Здравейте колеги.
Извинявам се, че съживявам стара тема, но мисля, че все още е актуална и полезна.
Така мисля, защото имам точно такъв канистър Tetra EX 1200 и също ми протече. Канистъра е на 6 месеца и ядовете с него започнаха. Пиша за да предпазя други колеги. Тези канистри определено и към днешен ден си имат проблеми с течове от уплътнения, кранове и т.н.
При мен теча се появи от крана при това без да съм правил каквото и да било. Съвсем случайно забелязох, че ПДЧ на шкафа под аквариума се е подуло и когато се загледах видях какво се случва... Според мен тези кранове не са измислени добре, но ще видя дали ще ми уважат гаранцията.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #26 : сряда, 09 май 2012 г., 22:21 ч. »

Имам го от много години - никакъв проблем. Използвам смазката на Eheim при сглобяването на филтъра след почистване. Помислете в тази насока.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.