Автор Тема: Размножаване на рамирези  (Прочетено 10807 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Публикации: 115
  • Нас. място: Гърция
  • Carpe diem!
Размножаване на рамирези
« : сряда, 21 март 2012 г., 10:23 ч. »
Здравейте,
в петък вечер рамирезитата хвърлиха хайвер, отделих го на др. ден (т.к. 1я път изчезна след излюпването) в един 7л аквариум с камъче и нагревател -28-29С'. В понеделник се излюпи една малка част от хайвера. А, забравих да кажа, че капнах малко пунктол(не разполагах с друго), някъде около капка на литър, но тъй като водния стълб е към 10-15см, капнах по малко. Днес им е трети ден на личинките, някъде към 15на ги преброявам, но може и да са повече. Онзи ден реших да почистя дъното с шлаух, но после видях , че съм засмукала и 2 личинки , та ги върнах и се отказах да чистя дъното, подменям по малко вода всеки ден. Четох че, на размирезитата им отнема 5 дни до проплуване, но се притеснявам да не се гътнат, тъй щото ми се вижда че не са така активни като първия ден от излюпването. чат -пат подскачкат и се въртят и току някоя плува до повърхността. Днес е трети ден на артемията, вчера не видях да има нещо излюпено. На Сера е. Т' е към 26-27С' Имам и сера микрон, но ме съветват да не опитвам. Бях сложила и една гъба , която кисна в общия аквариум няколко дни , уж за полезните бактерии, но от нея се утаиха боклуци и я извадих.  Мисля да я сложа след захранването с камъчето, също и планорбиси да обират, ако стигнем до захранване де.  Водата която подменям е от аквариумът в който хвърлиха хайвер размирезите-40% престояла и 60% осмозна. Приемам съвети.
http://www.facebook.com/photo.php?v=3256324160280&notif_t=video_comment
Поздрави
Милица
П.С. Така, имам излюпена артемия :)) Относно личинките, гледам че плуват по 5 сантиметра . не се въртят само по дъното. Не мога да видя обаче, дали са абсорбирали мехурчето. Но плуват по малко ниско долу. Както казах им е 3ти ден от излюпването, дали е време да ги захраня. Моля за спешни съвети..плийс!
We are the dreamers of dreams and the masters of reality!

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
Отг: Размножаване на рамирези
« Отговор #1 : сряда, 21 март 2012 г., 17:11 ч. »
Изглежда хапват, довечера ще обера дъното, купих и лампа да им свети постоянно. Пуснах и няколко планорбиса. Сега вече се виждат мъниците, повече са отколкото си мислех  :D

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
« Отговор #2 : сряда, 21 март 2012 г., 20:59 ч. »
Браво, Милица!  :clapping:
До тук не си допуснала грешки, които да са не преодолими. След като рибките се хранят, вече шансовете за успех са сериозни.
Използвай въздушен филтър с гъба, която почиствай всеки ден. Ежедневно сменяй около една трета от водата, като използвай вода, с каквато си излюпила хайвера и обирай утайката от дъното. Планорбисите ще бъдат от голяма полза в този съд.
Мисля, че постоянното осветление ще има положителен ефект през първите петнадесетина дни, докато ядат артемия и друга дребна храна, като след няколко дни може да пробваш и качествена суха.
Добре е през целия начален период винаги да имаш новоизлюпена артемия.
Ще следим с интерес твоя опит с южноамериканските цихлиди джуджета. Вероятно после и други от рода  :grin:.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #3 : четвъртък, 22 март 2012 г., 00:02 ч. »
Видях бая зор при сифонирането, при все силното осветление и слабата струя..що годе позачистих. Бебоците надуха стомаси, не знам само дали дозирам правилно. Май бая артемия наслагах. Как стои въпроса с преяждането, предполагам е фатално? Една част от артемията замразих, а утре ще тичам за нова.. Ей, голямо вълнение е, не съм вярвала че е такъв кеф. Днес ги храних 1во в 15ч , после в 19ч и сега се чудя дали да им давам пак или утре сутрин.  :hmm:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 632
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : петък, 23 март 2012 г., 02:04 ч. »
Ей, голямо вълнение е, не съм вярвала че е такъв кеф.

Добре дошла в клуба. Това е краста голяма, а удоволствието да ти растат рибките пред очите е неописуемо.

Неактивен nasko_1120

• Активен потребител
  • Публикации: 262
  • Нас. място: София
« Отговор #5 : петък, 23 март 2012 г., 08:01 ч. »
Добре дошла в клуба. Това е краста голяма, а удоволствието да ти растат рибките пред очите е неописуемо.

:up:
МОЯТ ПРОФИЛ
http://www.aquaportal.bg/forum/profili-na-potrebitelite/profilt-na-nasko_1120/
112 литра
5 Cichlasoma meeki
5 Ancistrus sp.

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #6 : петък, 23 март 2012 г., 12:24 ч. »
Наистина е така, раздвоявам се откъм внимание, на тях ли да обърна на дъщеря ми ли, а тя е на годинка - лудница! :))
Днес им е трети ден от захранването, би трябвало да хапват чъпреки, че на практика не го виждам докато се дзверя да ги наблюдавам. Понякога се скупчват около върха на термометъра или нагревателя, там сгащват повече храна ли , не знам ???
Вера заложих нова артемия за люпене и междувременно им давам замразена такава. Надявам се не е проблем. Не мога да люпя със застъпване, щото нямам и излишна помпа.
Я кажете, тъй като не виждам ядат ли, уж им гледам стомасите и на някои са по топчести и кафяви, на други не толкова, колко време биха издържали без храна, за да се ориентирам аджаба ядат ли? Днес им е 5ти ден от излюпването и 3ти от захранването..направих и клип с телефон, та не е много ясен, но се счупи блутуута. Ще гледам да го кача утре.
Поздрави,
Милица

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 632
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #7 : петък, 23 март 2012 г., 16:29 ч. »
Когато се нахранят с артемия, коремчетата им се издуват и почервеняват (покафеняват).

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #8 : петък, 23 март 2012 г., 21:55 ч. »
Значи, не хапват добре явно. Давам им по 5-6 пъти на ден на малки порции, като спирам аерирането за 30мин. А междувременно женското рамирези се готви да полага хайвер пак..този път ще разчитам на естествения развой на нещата  :sax:

Неактивен Ангел Христов

• Активен потребител
  • Публикации: 201
  • Нас. място: София, Люлин-7
« Отговор #9 : понеделник, 26 март 2012 г., 07:06 ч. »
Здравей, докъде го докара с мъниците? Надявам се да са наред и да хапват  :drinks: Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #10 : понеделник, 26 март 2012 г., 10:33 ч. »
Ами днес им е 8ми ден, някои се споминаха, останаха 15на, толкова ги преброявам, хапват(стомасите им са пълни с келибарен цвят) :) и вече видимо различавам перки, виждам ги как отварят устички. Големи симпатяги са. Но се чудя защо загубих толкова рибета, уж спазвам всичко по учебник. Аз го отдавам на факта, че артемията не е с 100% люпяемост и попаднаха бая неизлюпени яйца на артемия в аквариума и може би това е било проблем при повечето и е затруднило стомахчетата им.
По късно днес ще кача клипче на мъниците.
Поздрави!

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #11 : вторник, 27 март 2012 г., 15:22 ч. »
Ето и снимки, но са правени с телефон и са с много лошо качество.

Неактивен Milaitzia

• Активен потребител
  • Carpe diem!
« Отговор #12 : вторник, 27 март 2012 г., 22:53 ч. »
Днес рамирезите пак хвърлиха хайвер. Няма как да го отделя в малкия аквариум, т.к. там са бебоците и не мога да третирам с мет.синьо. Извадих неритините , анцитруса и ириатерината. Как мислите, ще оцелят ли в аквариум с обитатели-майка и баща и тук -там планорбис и ако да, то захранването по същия начин ли е, с новоизл.артемия?

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #13 : вторник, 27 март 2012 г., 23:07 ч. »
Захранването е същото - с артемия. Ако водата е с подходящи параметри, е възможно да се излюпят и в аквариума.Желателно е през ноща да има някакво слабо осветление за да може чифта да си охранява хайвера от охлювите (предполагам, че ще го опазят).

Неактивен Divane

• Активен потребител
  • Публикации: 1 016
  • Нас. място: София
« Отговор #14 : сряда, 28 март 2012 г., 22:21 ч. »
Добре сте си вие, ами аз с моите гей -дружинки..!!! :crazy:  Имам две рамирезки - мъжки, обаче явно много ги напъва да се множат и чистят един камък, после едната мъжка ходи и бута другата " Айде де, метни хайвер!" , а тя поглежда зачудено " Къв хайвер ,бе, аз съм мъж?!" и побягва . След 5 мин. обаче се връща и цялата врътка се повтаря до безкрай. Голям смях е с тях!  :grin:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.