Sera Aqua World Prodac SanoPets 55 Aquarium.bg
Аквариуми и терариуми MegaZoo Astario

Автор Тема: Болни рибки  (Прочетено 160 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
  • Публикации: 125
  • Нас. място: Варна
Болни рибки
« : събота, 14 септември 2013 г., 00:15 ч. »
Здравейте, днес започнах да е притеснявам сериозно.

Аквариум:120л

Филтрация: вътрешен филтър 1300л ч, знам  че е много но....

Стартиране на аквариум: стартиран е преди 8 месеца.

Растения: Апоногетон бойвиниански 2бр ; Лимнофила сесилифлора 5 бр ; Ехинодорус амазонка 2 бр ; Лудвигия аркуата 3 бр ;

Риби: 2 скларии ; 1 мъжка бета спленденс ; 4 женски бети ; 2 сребърни молинезии ; 3 сребърни акули ; 3 черни молинезии ; 1 черен неон ; 1 златен/меден неон; 2 хелера и 2 хелера кои
.
Грунд: смесен от морски пясък и камани от морето диаметър : 0,5 до 5 см.

Дебелина на грунда : 2/3 см

Декорации : 1 замък.

Преди 1 седмица една молиншзия умря и аз малко се притисних, след 3/4 дена умря още една молинезия и започнах сериозно се притеснüvam и днес преди около 1 ч умря една хелерка и вече знам че нещата не са никак добре. Моля кажете какво да направя.
Забравих преди около 2 седмици сложих препарат против бактерии (Tetra Medica GeneralTonic).

Симптоми : забелязах че се крият зад замака, филтъра и имам един голям камък също зад него се крие.
Не сам забелязал как умряха първите  риби но третата я видях как се мята мята и изведнъж всичко утихна......
Не съм обръщал внимание дали се хранят, но първите 2 почти нямаха корен, но 3тата имаше коремче.
Няма зачервяване по хрилете (за 3тата става дума )  ,няма свити перки , няма рани...............
Просто нямам идея от какво са умрели.Моля помагайте .
Благодаря предварително.  :bow: :bow: :bow:
Може ли една точка http://nagradite.bg/vote/Noswear1999-57833.html Благодаря предварително.

Активен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 5 196
  • Нас. място: Васа, Финландия.
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Болни рибки
« Отговор #1 : събота, 14 септември 2013 г., 05:23 ч. »
Рибите ти не са подбрани правилно и не могат да съжителстват. Скаларии със бети не става. Акули в 120 литра забрави. Аквариума идва малък. Неоните са стадни риби и трябва да бъдат поне по 7-8 броя. Описваш 21 риби. Много са за този аквариум. Не пишеш дали сменяш вода и по колко. С каква цел си сложил този препарат, никой не знае  :) Грунда ти трябва да е поне 4-5 см. Филтъра ти е силен и сигурно прави силно  течение. Друго да изброявам ли?  Нищо не ти е наред колега.

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club Интернет магазин за модерната жена OFFRoad България

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.