Автор Тема: Профила на ники  (Прочетено 24589 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
Отг: още един нов във форума
« Отговор #15 : неделя, 27 април 2014 г., 23:12 ч. »
Колега, за "коите" се пошегувах.
Сега за аквариума. С тази кабомба довърши визуално линията на камъните (които впрочем и аз харесах много). Ако добавиш дългостеблени растения или някой клон или корен, ще раздвижиш скейпа и ще стане по-добре.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 403
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #16 : вторник, 29 април 2014 г., 16:18 ч. »
Идеята за дългостебленото разстение може и да я приложимв скоро време,но трябва си идея какво да е.Само не валиснерия,че последно голям зор докато я ликвидирам :D,пък си иска голяма потдръжка.
Сега е друго на дневен ред-седмица след стрта тревичката ми(Разбираите Сагитарията)никак не е във форма.Бледа е даже някои листа пожълтяват или се чупят.Това от пресяването ли е и трябва да поизчакам още маллко да се хване или си трябват мерки.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #17 : сряда, 07 май 2014 г., 10:31 ч. »
Колеги ,Сагитарията е още зле.....някакви идеи :(
Помагаите :pray:

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #18 : сряда, 07 май 2014 г., 18:25 ч. »
Ето и една бърза снимка на къщичката на барбусите след основен ремонт  :) на няма и час.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
Отг: Профила на ники
« Отговор #19 : четвъртък, 08 май 2014 г., 12:54 ч. »
Ето и още малко снимки на новодомците.
И как са разположени всъщност аквариумите :).Което обяснява защо на малкия снимките са криви....абе трудно е легнал по корем да снимаш :-[

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #20 : четвъртък, 08 май 2014 г., 13:21 ч. »
Ето и инфо за аквата.
Размер 60-30-30, 54 литра ,но надали има повече от 35 реални вода вече ;)
Осветление-две енергоспестяващи крушки на обща стоиност 27 вата.Келвини не пише на тях,но са в топлата зона,на снимките не се вижда ,но в деиствителност изглежда като огрян от слънцето.
Филтрация-AQUA CLEAR 20 със завишен дебит като на AQUA CLEAR 70 ,перката е разликата само.
Нагревател 50 вата на Сера
ЦО,за момента няма,но до ден два ще има-тук вече ще е нужно.Имам обикновенна система-бутилка с гел която се залива с вода и дава газ за около 30 дена и го вкарва и меси през флипер.Мисля че ще е достатъчна.Без проблеми захранваше големия аквариум половин година .
Растения-стрък Ехинодорус,стрък Крипторина зелена и обиите ме ,но пак незная каква е тревата-много са некомпетентни тия продавачи >:(.Но знаеше че и трябва ЦО ;)
Обитатели-8 Барбус тетразона голд и едно лабео биколор.
Корените са мопан а камъните от езерцето на работа :lol:
Основния грунд е 2-5 мм. а камъчетата отдясно са 3-10мм
Рибите пуснах 30 минути след старта защото водата си е от техния аквариум 50 процента и останалата от този горе-направо с маркуча беше по-лесно от това да търся къде да съхраня всичката вода от техния.Помпата не е  спирана от месец и прана де,така че не съм ги стресирал или отровил много :D.По-точно на седмата минута след като ги пуснах барбусите пак хвърляха хаивер.
ПП.Сериозно даите съвет за Сагитарията в големия -пожълтява даже някои листа умират....дали светлината ми не е малко.Четох ,че си обича светлина повечко,ако е малко ще я завиша тия дни с енергоспестяващи крушки.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #21 : четвъртък, 08 май 2014 г., 15:13 ч. »
Красиво си подредил аквариумите, колега! ... Но... На барбусите категорично им е тесничко, да не говорим за лабето. Освен това разсъжденията ти относно ранното пускане на рибите са грешни, старата вода далеч не е това, което си мислиш. Изчакването при старта на един аквариум е за да се навъдят достатъчно количество нитрифициращи бактерии, които да преобразуват амоняка отделян от рибите и от гнилните процеси в аквариума до нитрити и в последствие до нитрати. Тези бактерии живеят прикрепени към твърди повърхности, а не плуват свободно във водата. В превод със старата вода не си пренесъл почти никакви бактерии и аквариумът е кажи речи толкова готов за риби, колкото ако беше сипал водата директно от чешмата. Ако искаш да форсираш старта това става най-добре със стари филтърни пълнежи или грунд или най-лесно (макар и не чак толкова ефективно) - отпадъци от друг аквариум при сифониране. Сиреч да беше взел освен водата и малко от акитата (с извинение). :) Поздрави и успех!

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #22 : четвъртък, 08 май 2014 г., 15:46 ч. »
Колега,писах,че помпата не е спирана от месец и си е работеща,но забравих да спомена че стария грунд от този аквариум си е в него-само го сбутах да се понадигне.А и със старта вода смятах,че допотпомагам системата.Просто нямам къде да ги държа и се постарах да не ги уморя рибоците.....аквариума не е рестарт или старт,а промяна в скеипа,те си живееха в него и преди промяната.
А,че им е тясно знам,но сега са в много по-добри условия от преди.Знам,че другите два аквариума са по-подходящи за тези риби(а и малки за Лабеото),но самия аквариум и рибоците са подарък на жената и промените не се толерират :D.Дори и тази сега която е беше проблемна,а е за тяхно добро-преди аквариума преличаше на цихлидарник само с два стръка криптокорина които едва отцеляваха поради слабото осветление.Сега изглеждат щастливи особенно Лабеото-много се радва на пещерите които му направих,но не се виждат на снимката.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #23 : петък, 09 май 2014 г., 16:28 ч. »
Днескашните промени-ЦО-то в малкия аквариум е стартирано вече,а на големия махнах едната пура(Силвиана),че беше стара и боклук по начало.На неино място сложих 3 енергоспестяващи,две 15 ватови и една 23 вата-определено е по-светло.Сумарно сега са 86 вата на 126 литра,мисля,че толкова стигат...дано и сагитарията мисли така ;)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #24 : вторник, 27 май 2014 г., 16:46 ч. »
Колеги,даите идея каква гадинка да пусна в аквариума с барбусите да чисти камъните и стъклата.Само че да не е риба,скарида мисля че отпада директно.Така че май някакви охлюви ако може да ми препоръчате.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #25 : вторник, 27 май 2014 г., 18:04 ч. »
 Аз бих пробвал с мелания http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=439. Заравят се в грунда и вечерно време излизат да си вършат работата. Хермафродити са, така че няколко, за да развъдиш популация биха били достатъчни. Бройката може да се регулира, като ограничаваш храната в аквариума, махаш загнилите листа.

Неактивен hunter

• Активен потребител
  • Публикации: 227
« Отговор #26 : вторник, 27 май 2014 г., 18:28 ч. »
Истината е неритина и то черната не че другите не чистят а просто черната е по корава.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #27 : сряда, 28 май 2014 г., 15:15 ч. »
Ще видя какви има тук по магазините,но Неритината по ме влече.Мелании съм им пускал от другите аквариуми,както и Планорбис,но дори и до дъното не стигат-големи гладници са ми барбусчетата :diablo:
Благодаря за отговорите :D

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #28 : петък, 30 май 2014 г., 15:15 ч. »
След като тревичката в аквариума на барбусите не потръгна се захванах да почета .Всички профили на растения във форума ги назубрих и си харесах няколко вида с изисквания които покривам.С написаните имена на латински на един лист обиколих магазините и се сдобих с Анубис нана,Погестемон хелфери и Хемиантус Куба.Освен това и със 4 охлюва Неритина.
От аквариума премахнах излишните неща(тези които при правенето добави сина) и остана само първоначално замисления хардскеип.Засадих растенията и това е резултата.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
« Отговор #29 : петък, 30 май 2014 г., 15:46 ч. »
 Изкарай анубиаса и го качи на камъните, много по-добре ще се чувства и добре ще върви. Ризомата му трябва да е над грунда задължително. Иначе има потенциал аквариума.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.