Автор Тема: Профила на ники  (Прочетено 24590 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 403
  • Нас. място: Хановер
Отг: Профила на ники
« Отговор #30 : петък, 30 май 2014 г., 15:52 ч. »
Ами той не е заровен,камъните отпред прикриват корените :)

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #31 : петък, 30 май 2014 г., 15:55 ч. »
 Ясно, нарочно си го прикрил с камъните да не се виждат корените. :)

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #32 : събота, 31 май 2014 г., 00:19 ч. »
Cuba-та трудно ще се задържи върху този чакъл, иска си ситен грунд :( Трябваше да пробваш с малко по-едро растение, като Glossostigma.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #33 : вторник, 03 юни 2014 г., 10:04 ч. »
Чак пък чакъл,грунда е 2-4 мм. По-дребен ли трябва?

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #34 : неделя, 08 юни 2014 г., 22:52 ч. »
Колеги,ще визирам големия си аквариум(първия в профила).Растенията ми потръгнаха и то добре,Сагитарията пуска издънки вече ,а кабомбата и Криптокорините по принцип са си ОК. Започнах да подавам ЦО2 преди 2 седмици и това помогна за развитието на растенията,но все още ми се появяват зелени водорасли по стъклата,не много но ги има.
Знам ,че направих грешка до скоро с неимоверно добавянв на ватове,сега е поправена,но всички растения показват липса на елементи(бледи листа и т.н.)
Та сега въпроса ми е  от къде водораслите черпят ресурси след като растенията вървят като луди и показват липси на такива.
Дали това все още е отзвук от прекаленото осветление ....... За малкия знам къде сгреших,кафеви+черна брада....абе моя грешка,но поправена.
Знам че съм споменавал,че имам 3 аквариума,последния не е сниман,но...
Размери 75 30 40 литри 90.Осветление Т8 15 вата  на......аз съм трети собственик(незнам колко е стара) SUN GLO
Растения 8,9 стръка криптокорина оставени на едно листо за избягване на Криптокоринова болест.
Рибки 15 броя син неон и 6 броя неонова атерина+два анцитруса.
Филтрация.....абе AHEAM ,НО поне 4 пъти по слаба от нужното
Водорасли ,нула......стартиран е с другите .Смяна на вода паК ПОНЕ 4  пъти по рядко от на другите.
На този дето не обръщам внимание си е на ред ,а другите куцат?
Кажете къде греша,дали в желанието си да постигна повече за по кратко време....абе търпението ми не е от наи силните страни на характера ... или верно всеки аквариум си е за себе си.
Поне рибите са ОК и в трите,но растенията и водораслите ....Това е все още нова част за мене и ако някои е разбрал какъв ми е въпроса да удари едно рамо,че аз изпих 3 водки за това време(докато го напиша) и незнам как съм се изразил :-[
Ще извинявате ;)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #35 : понеделник, 16 юни 2014 г., 17:07 ч. »
 :)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #36 : сряда, 18 юни 2014 г., 21:30 ч. »
Здравеите.Сега ми остана време да задам един въпрос защото оня ден само качих снимките.Това е новата визия на аквата от скоро.послушах хората посъветвали ме в началото,а именно -двата цвята грунд(след няколко смени на водата разбрах Маломир) и за разчупването на скеипа(Виолета ще каже дали съм успял).Като цяло растенията ми вървят добре.Лудвигията доста се зачерви,а сагитарията пуска издънки,ехинодоруса вече поне 10 листа изкара.Въпроса ми е свързан със последните две растения.Новите им листа са по-светли от тези с които ги взех,това признак на липса ли е или е нормално.Има ли смисъл да торя с течна тор(имам JBL Ferropol).Забравих да спомена че преди седмица поставих в корените на повечето растения глинени топчета на същата фирма.СО2 системата ми е мая и захар без реактор просто едно камъче на дъното което пуска балончетата точно под струята на филтъра и неразтворените се увличат пак към дъното(това го пиша ако има някакво значение).
Поздрави

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #37 : сряда, 18 юни 2014 г., 22:02 ч. »
Не се притеснявай за ехинодоруса и сагитарията, те така си растат. Ако видиш на стари листа избледняване това вече е признак за липси.  :)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #38 : вторник, 02 септември 2014 г., 16:30 ч. »
Едно ново(1 месечно) проектче от мене, че да не се забравяме :D

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #39 : неделя, 07 септември 2014 г., 19:31 ч. »
Не че има интерес, но три нови снимки...с малко по-добра техника.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #40 : сряда, 10 септември 2014 г., 15:36 ч. »
Според мен за рибите, които гледаш, е доста празен аквариумът.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #41 : сряда, 10 септември 2014 г., 20:51 ч. »
Да,визуално е така и това е търсения ефект от мене.Но реално броя на рибите е 29 на 126 литра....и  скоро може филтрацията ми(AQUA CLEAR 70 ) да се предаде и се оглеждам за някои мощен канистър.

Неактивен nikan

• Активен потребител
  • Публикации: 214
  • Нас. място: Kаварна
« Отговор #42 : четвъртък, 11 септември 2014 г., 15:13 ч. »
Добър аквариум,поздравления!Понеже съм любител на силното залесените аквариуми ми се струва че трябва да наблегнеш на растенията,а за рибите те сами ще си  изпъкнат  все пак мнението ми е силно пристрастно :)

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #43 : вторник, 23 септември 2014 г., 19:18 ч. »
Колеги,от днес рибките ми си имат чисто нов филтър-Тетра ЕХ700.Стартирах го като подмених неговата керамика с тази от помпата им AQUA CLEAR 70.Също така извадих две от гъбите и ги замених едната със 500 мл. Субстракт про,а другата със 750мл. Зеолит.Смяната на керамиката я направих бързо-не повече от 10 мин от спирането на едната до пускането на канистъра,така че мисля не съм нарушил много биологичната филтрация.Щом до сега тази керамика плюс една гъба се е справяла то от тук нататък ще има само подобрение.
Гупите ми ме зарадваха веднага след смяната на помпата едната роди,да видим колко ще отцелеят.
П.С.след няколко проби  на това къде и как да е флеитата стигнах до без флеита и сега нещата си доидоха на мястото.Обявените 700 литра за мене са химера....не вярвам дори и за 400 реални,поне площа си е сериозна и позволи да наслагам всичко накупено.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 409
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #44 : вторник, 23 септември 2014 г., 21:24 ч. »
Честито,но съм чувал че доста хора се оплакват от течове от външните филтри на тетра.Съвета ми е по-често да проверяваш,в началото поне,дали не тече :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.