Други аквариумни обитатели > Растения

Проблеми с растенията

<< < (3/50) > >>

calvero7:
     Искам да попитам относно дозирането.Някъде в този форум беше изразено мнението ,че препоръчаните норми за дозиране с торове от пройзводителите трябва да бъдат намалени ТРИ пъти.До колко това е така?

Stas:
В този форум ли? Не се сещам. Мисля, че това с намаляването не е сериозно. Може би ако дозата е седмична да се раздели на три и да се дава през ден ... Така може. Иначе не е логично.

Между другото много рядко ще намериш фирмен тор, който да е добър. Проблемът е, че повечето ги правят "универсални". Т.е. торовете са за всякакви аквариуми, което реално е непостижимо. Така че торенето не е лесна работа и се иска малко повече четене.

calvero7:
Стас това е статията която визирам-http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,124.0.html/т.6-Употреба на торове/.Повдигам въпроса с дозирането неслучайно защото има доста противоречия и спорни моменти относно колко,как и кога.Самите производители не дават никаква информация и са доста пестеливи за начина на приложение и ползване на тези продукти,а тези торове никак не са ефтини и последствията от неправилно ползване са доста неприатни и негативно дългосрочни.

petkob:
Работата е там, че нуждата от торове е функция с много неизвестни. В чисто растителен аквариум се налага да подаваш стандартни растителни торове като нитрати и фосфати, докато в запълнен с риби аквариум (1 см на 1 литър) се чудиш как да ги извлечеш от водата.

Степента на торенето не зависи само от количеството листна маса, зависи от скоростта на растеж на растенията, подаването на CO2, осветяването (интензитет и продължителност). Филтрите също са от значение, както и дали се ползва активен въглен. Усвояването на торовете зависи от температурата и киселинността на водата. Не е реалистично да очакваш една (или дори няколко) рецепта за всички случаи.

BOJO:
Засега не е проблем, но ....

Получи се следното: Гигантската валиснерия, която засадих непрекъснато се обдухва от вътрешния филтър 1800л/ч. Насочих струята към задното стъкло под ъгъл, но въпреки това обдухва валиснерията. Не директно, но поне 2 листа се веят като Самарското знаме. Растението си е здраво захванато за пясъка, покрито с два по едрички камъка. Отделно от това беше позасипано с пясък когато едното маингано си прокопа дупка до него.
Въпроса ми е , това фатално ли е за валиснерията? Има ли шанс да оцелее в това положение?



Благодаря

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия