Много пъти съм казвал, че акваристиката е занимание, в което се мисли логично, като в много игри.
tonik999, вълкът и сърната не прозхождат ли от една екосистема?! По тази логика можем да ги отглеждаме в една клетка. А вода, която се ползва от океана, трябва да мине през добра филтрация, заради планктоните, които няма да се адаптират и ще се превърнат в генератор на амоняк, оттам нитрит и нитрат. Често крайбрежните води имат много над допустимото количество фосфат, идващ от отходните води... и много други причини. Аквариума е затворена система и няма как да вкараш " къс" от морското дъно.
Добре е да се има предвид, че дамселите и някои попчета са доста агресивни и териториални, дори нападат и собственика. Аквариума ми се струва малък да се засели с добър брой хищни риби.