Соленоводна акваристика > Оборудване

Инфо за филтър за обратна осмоза

<< < (2/2)

Kal1980:
DIY съм откак се помня :D. Имам стъклата, помпа, скимер, авто-допълване, филтър за активен въглен... Имам даже един калциев реактор, който взех на разпродажба. Осъзнавам, че няма да ми трябва поне още година, ама не можах да се въздържа. Снабдявам се с нещата малко хаотично, но всичко се купува по промоции и празници. Тогава пускат стабилна, но залежала техника. Понякога дори на половин цена. Но се преместих в друга къща, и сега вместо уейвмейкър и LED купувам паркети и гипсокартон :(. Но ще изгрее слънце и на моята улица... Поне до нова година имам да събирам части и инфо.
Иначе ако реша да си сглобявам сам филтъра тук ще ми излезе златен. Затова се спрях на готов вариант. Налягането ни е супер, а и температурата зимата рядко слиза под нулата. Къщата е с централно парно на газ. Затова мисля да е без помпа. Aquamedic-a е стабилен, мисля да се пробвам с него. Останалите неща на пазара са или с малък капацитет, но маркови, или бюджетни китайски. А не искам да рискувам или да си правя експерименти. Все пак говорим за 700 литрова система. Дори ако сменям само по една трета вода, пак ще ми трябват три дни. Ако броим и разтварянето на солта...
И благодаря за съвета.

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[*] Предишна страница

Преминаване към пълната версия