Соленоводна акваристика > Вашите соленоводни аквариуми

Нано аквариум

(1/12) > >>

bat_stancho:
В тази тема искам да попитам нещо за морските аквариуми. Да започна с това какво имам: аквариум 170 литра, от които вода - 120 литра, рефюджиум 50 литра и съмп, в който има преграда с био топчета, водораслов филтър и две празни прегради за допълнителни пълнежи. В момента пълня системата с РО вода. До два три дни всичко ще бъде пълно и ще трябва да добавям солта, която е на DUPLA. Осветлението на аквариума е 2*24W T5 14000K + Solar marin blue JBL 18W. Първият ми въпрос е дали е достатъчно това осветление, като се има предвид, че ще има в аквариума 50кг. пясък и 10кг. жив камък и ако не какво още трябва да си взема? В момента има 25кг. мъртъв пясък. Искам да знам също и какви тестове ще ми трябват и какви нива на отделните неща ще трябва да поддържам?
Благодаря Ви предварително!

Ha7eR:
Малко по-надолу има подобна тема.
Колегата Torsade също има една тема казва се "Нещо като начало"
Има изписано доста по темата.
А това какво още да сложиш можеш да си решиш само ти :)
Като за начало това, което си замислил е добре.
Осветлението не е достатъчно за капризни корали, но за зоантиди и други меки и полипи бива.

tishovsx:
Така, водата с която ще пълниш аквариума трябва предварително да миксираш със солта и определиш нейната спесифична плътност, според това какво ще има в аквариума. Варианта - слагам вода и после сол е неприемлив.  Дупла солта е идеална. Осветлението е малко но за начало е добре. Живи камъни са малко, поне още толкова. Тестове за амоняк, нитрат, фосват, dKH и PH  трябва имаш като за начало. Останалото е писано и остави дедо боже да свърши работата по "зреенето" на аквариума, след месец ще питаш пак :)

bat_stancho:
Ето и снимки на първите обитатели

nevidimite:
 :o :up: :P ;) :rocknroll: :drinks:

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия