Автор Тема: Профилът на SRibarov  (Прочетено 9710 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен sribarov

• Активен потребител
  • Публикации: 30
  • Нас. място: София
Отг: Профилът на SRibarov
« Отговор #30 : сряда, 02 декември 2009 г., 15:45 ч. »
Параметрите на водата се стабилизираха и от снощи имам трима нови обитатели - две обикновени оранжеви клоунчета и един морски таралеж. Чувстват се добре. Таралежа вече обикаля из целия аквариум, а клоунчетата още се придържат към единия ъгъл, но постепенно се отпускат и на по-дълги пътешествия. Ето и снимки:
Keep your mind open!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #31 : сряда, 02 декември 2009 г., 17:07 ч. »
Браво, браво - да са ти честити и да те радват дълго новите гадинки.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #32 : петък, 04 декември 2009 г., 17:38 ч. »
За синчето Дядо Коледа е пристигнал по-рано. :)
Желая ти успех от сърце!
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #33 : петък, 18 декември 2009 г., 23:21 ч. »
От онзи ден си имаме нови обитатели и малко живи камъни. Както се вижда, обаче, почистващия екип е още непълноценен и има какво още да се желае по чистотата на задните стени. Клоуните още си стоят основно в единия ъгъл, та май ще трябва да им търся анемония.
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #34 : петък, 18 декември 2009 г., 23:27 ч. »
Вече преживяхме и първата си загуба. Гобито, което е на снимката всъщност е второто и е живо, здраво, жизнено и вече се храни активно. Първото го транспортирах в една кофа заедно с живите камъни и май при ускоренията камъните са го наранили и умря 2-3 часа след като го аклиматизирах и пуснах в аквариума. Не вярвам да е грешка при аклиматизацията, защото го аклиматизирах заедно с новата скарида, а тя си е жива и здрава. Е, наложи и се да преживее известна разправия със старата скарида, но бързо се разбраха.
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #35 : петък, 18 декември 2009 г., 23:31 ч. »
Вчера вечерта пуснах в аквариума 3 малки парченца белена скарида, за да има нещо за ядене и за рака, но след 15-тина минути бях изумен. Големия таралеж беше си взел едното парченце и си го ядеше. До сутринта го беше изял и пак тръгна да си пасе. Явно вегитарианството в океана е относително. Падне ли мръвка, никой не отказва. :D
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #36 : понеделник, 11 януари 2010 г., 17:16 ч. »
Ето един обитател, който не е много нов, но рядко може да се наблюдава и снима:
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #37 : понеделник, 11 януари 2010 г., 17:18 ч. »
От преди нова година си имаме и нова рибка, но не е много лесно да бъде снимана. Не, че тази снимка е много добра, но с наличната техника и с моите "умения" - толкова:
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #38 : понеделник, 11 януари 2010 г., 17:21 ч. »
Междувременно почистващия екип е подсилен от размножилите се копеподи и задните стени изглеждат значително по-чисти:
Keep your mind open!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #39 : понеделник, 11 януари 2010 г., 17:30 ч. »
От няколко седмици насам изгубихме 3 охлюва. В началото си мислех, че има нещо нередно с водата. Правих всевъзможни тестове, консултации и догадки, докато една сутрин не видях как "малкото сладко раче" се прибира в дупката си с пресен улов - току що убит и изваден от черупката му охлюв. И всичко това, след като редовно съм го хранил с белени скариди и т.н. Направих опит да го извадя жив и да го дам за отглеждане съмпа на един приятел, но за съжаление опита беше неуспешен и вече нямам рак в аквариума. Вашите предупреждения се оказаха основателни, но нали знаете, че човек понякога трябва да получи уроците си от живота... Жалко за охлювите, жалко и за рака..., но от както го няма, няма и нови убийства.
Keep your mind open!

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #40 : понеделник, 11 януари 2010 г., 17:58 ч. »
Стойчо, не си писал почти цял месец, чудех се вече какво става.
Няма как - без жертви няма да мине, а нещата очевидно напредват.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #41 : понеделник, 11 януари 2010 г., 18:24 ч. »
Напредват, ама иска още много инвестиции..., но да сме живи и здрави, лека полека, едно по едно, ще ги подредим някак си.
Keep your mind open!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #42 : понеделник, 11 януари 2010 г., 18:38 ч. »
Огненото гоби е жестоко рибе. Спомням си първия път когато го видях съм стоял сигурно  15 минути пред аквариума. Много нежна рибка. Когато си направя морски задължително ще си взема и аз. Успех с аквариума. Много хубаво се получава.

Неактивен gog82

• Активен потребител
  • Публикации: 20
« Отговор #43 : сряда, 20 януари 2010 г., 10:51 ч. »
Здрасти с интерес прочетох темата ти за развитие на морския аквариум.
И на мене ми предстои същото нещи и събирам инфо за всички.
Тъй като прочетох ,че ще правиш съмп можели да ми пратиш линк някъде да прочета как се прави това чудо на техниката. Горе долу знам за какво служи ама как му се изготвя проекта. С какви размери трябва да е, как да се оразмери , какво се слага вътре (техника, водорасли, рефиджиум)..............
Как става въртенето на водата, от къде засмуква и къде я връща в аквариума.
Мисля да поръчвам стъклата за него (100/40/55) и искам да кажа ако трябва някъде да ми изрежат отвори от порано.
Мерси предварително

Неактивен sribarov

• Активен потребител
« Отговор #44 : сряда, 20 януари 2010 г., 11:49 ч. »
Това със съмпа е много широка тема. Аз лично все още не мисля че ми е необходим, но ще стигна и до там. Конструкции съм виждал десетки, но като цяло са най-важни първата и последната секции, понеже обемите им трябва да се съобразяват с аварийните ситуации - спиране на тока и запушване на преливния отвор. Хубаво е да се предвиди секция за рефиджиум, за който ще трябва и осветление и обикновенно там се реализира дълбоко пясъчно дъно - поне 10 см коралов пясък, по възможност жив. Секцията с филтърните пълнежи обикновено я правят с 3 вертикални полу прегради за да одължат пътя на водата и ред други съображения. Нивата на секциите се реализират каскадно, за да може водата да прелива от една секция в друга в правилната последователност. В първата секция стоят скимера, термостата и разни други неща като калциев реактор (ако се ползва такъв) и електроди за електронно измерване на параметрите на водата, в този ред на мисли трябва да е оразмерена така, че да ги поеме. В последната секция стои помпата, ниворегулатора и евентуално дозирпомпите за микроелементи и прочие. Като цяло не е лошо да буде покрито, за да се намали изпарението на водата. Ако се слага UV стерилизатор има противоречиви мнения дали трябва да е на входа или на изхода, но според мен е по-добре да е на изхода. Най добре е да се поразходиш и да поразгледаш как са го направили хората които се занимават с това от години и да почерпиш идеи, ако са склнни да показват и да дават съвети, разбира се.
Keep your mind open!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.