Соленоводна акваристика > Вашите соленоводни аквариуми

Нов проект соленоводно нано 56 литра

(1/9) > >>

kamos:
Бях се отказал от черноморския аквариум, но нещо крастата пак ме хвана.
Решил съм да експериментирам с едно аквариумче с размери 40/д/35/ш/40в/-56 литра.
Пясъка ще е супер ситния от плажа, камъните ще са варовикови, но няма да са живи /поне в началото/.Водата ще е от морето.
Скимер е стария ми ВияАква дават го до 55г аквариуми с помпа с дебит 1250 литра на час.
За сега не предвиждам друга помпа.
Осветление - поради размерите на аквариума възможностите не са много или PL или Е27, като ще търся на 6400 К. Колебая се още дали да бъде 0,5 или 1 ват на литър. Тука ще ми трябва съвет.
Обитатели  ще се добавят най-рано след 3 седмици в зависимост от тестовете.  Ще има няколко скаридки, две или три морски кучета паун и евентуално някое прилепало. От макро алгите ще се опитам да завъдя от кафявите водорасли.
Снимки по късно.

Torsade:
Щом наното ще е черноморско и няма да има корали, предполагам, че 6400-6500 К компактна луминисцентна (1-2 броя) ще свърши цялата нужна работа по осветлението. 1 ват на литър ти е ненужен. В моя съмп, който е подобен по размери, но не е пълен с вода целия, светя с 32W 6500К компактна луминисцентна и каулерпата расте като луда, предполагам и твоите водорасли ще растат. Даже мисля, че съм прекалил с осветлението, но лампата си е там така или иначе и не ми се сменя. Цвета на рибите при тази светлина също не е лош.   
И аз си мисля да пусна някое черноморско куче или отшелници в моя аквариум, предполагам ще свикнат със солеността, ама чакам да дойде лятото :)

Kratun:
Kamos, няма какво да питаш. Аз ще очаквам с нетърпение резултатите.

kamos:
Резултата за сега е 50/50
Пълненето до горе ще трябва да почака, докато си оправя глезена-в момента вардя леглото.
Скимера съм го спрял и сложих една вътрешна помпа 2500 л на час да върти водата.

Torsade:
Ама що толкоз пясък. Нестетично, някакси. Ако искаш дълбок слой, сложи една преграда и го скрий отзад?

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия