Соленоводна акваристика > Вашите соленоводни аквариуми

От цихлидите до морските дълбини

(1/5) > >>

cihlidi_fan:
Ха така... Ето че и аз се присъединих към морския клуб!  *YAHOO*
От 2 дни вече и аз ще има за какво да пиша в раздела.  *privet*
Все още има мноооого да чета и да се образовам, но важното е, че началото е дадено. А и като бъдещ студент съм ограничен от към финанси затова лека по лека ще бъде "ъпгрейдван" 
И така стига празни приказки ето малко инфо за аквата:

220 л. аквариум + 100 л. съмп. Осветление MX 150 W и 2 пури по 90 см. 36 W актинични.
Около 20 кг. жив пясък и 10-тина кг. живи камъни, както и около 60 % "жива" вода (ако може да се каже на водата, че е жива  :-[) .
Тъй като аквариума ще бъде рифов, обитателите му за сега са един морски таралеж, който се вижда на снимките и едно Пикасо.
За в бъдеще ще бъдат добавени поне още 10 кг. живи камъни, около 4 рибета и едно добро разнообразие на видове корали (до колкото е възможно) . Разбира се от рибите със сигурност ще има 2 клоуна (хехе, съмнявахте ли се  8-) ) и може би един син Танг. Но за съжаление Пикасото не се спогажда с корали и по-миролюбиви рибета, затова ще трябва да се разделя с него.
Относно съмпа (ще има и рефюджиум) има скимер Via Aqua и много биоболс.
Това е за сега, ще има промени.
Естествено пускам темата и за да ми помагате със съвети, критики и т.н.  *DRINK*
Ето няколко бързи снимки (доста е мръсничко стъклото, но е отзад и ще го тръкна утре, а осветлението съм го подпрял на храните, защото ще бъде висящо, но още не съм дупчил тавана) :

Много ми се ще да сложа и рачета, скаридки, охлюви за допълнителна филтрация, а и защото са доста симпатични (най-вече рачетата) . тук можете да ми помогнете с видовете, които са подходящи, а и от къде мога да се сдобия с тях (може и на лс. ) .

Чакам отзиви!

Поздрави!

П.П.С: Огромно благодаря и на Марто (kamenov) !  *DRINK*

RAKIM:
Супер е,сложи от зад фонче само че така...Този сладур не става ли големичък за твоя аквариум?

aquaworld:
Добре дошъл във все по - нарастващия отбор на " солените " акваристи !
От cihlidi_fan май вече ще си marine_fan. :crazy:
Поздравления за аквариума ! Системата позволява доста възможности.
Но вече прави впечатление, че имаш един малък, тоест голям проблем.
Пикасото е един от дребните тригери - става 20 / 25 см в природата, но е силен, агресивен, свадлив и разрушителен повече от многократно по - големия от него Одонтус нигер и Балистоид конспицилум. :diablo:
Към момента не ти препоръчвам нищо друго освен живи камъни, да добавяш в аквариума.
Съжителството на таралежа с Тригера го съпоставям на съжителството на малко вълче и агънце, но както се досещаш нещата няма вечно да останат в това положение. :bash:
А за раците, за които питаш - прочети темата " Ракообразните в соленоводните аквариуми " ;)

Виолета:
Драго, радвам се да видя накъде си се запътил. :)
Миналата седмица ти видях обявата за продажба и леко се притесних да не си се отказал. Но видях и че се заседяваш в соления раздел и се надявах да се похвалиш с нещо ново.
Поздравления за начинанието, сигурна съм, че много хора ще ти помагат с готовност.
Очаквам да пускаш редовно снимки, за да следим развитието.

cihlidi_fan:
Благодаря за топлото посрещане, тъй като това май се води за първият ми пост в този форум.  :)
Благодаря за съветите, но може би съм ви подвел.
Наясно съм с характера на пикасото, но всъщност той се явява временен обитател, който ще краси аквариума за кратко време. Скоро надявам се ще имам възможност да ъпгрейдвам и тогава ще се наложи да се разделя с него. Но пък рибите най-вероятно ще са 2 клоуна, син Танг и може би жълта зебразома.
Така, че всякакви нови обитатели риби/корали ще са след напускането на "хищника" от аквата.  :)

И така ето ви едно клипче да го видите сладура в действие :D (опитах се да снимам съмпа, но доста съм се изложил, защото е тъмно, но ще направя снимки) :

P1040551.MOV

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия