Соленоводна акваристика > Вашите соленоводни аквариуми

Профилът на АннаАН

(1/3) > >>

АннаАН:
Здравейте,
Казвам се Анна. От София съм.
Занимавам се с доста неща - фелинология, кинология; имам доста домашни любимци - котки, кучета, пагагал, сладководен 160 л аквариум, през който за 15г. а минали много видове рибки, от гупи до дискуси :clapping: От 3-4 г. в него има няколко скаларии, сом, анциструс, 2 барбуса, така наречената риба"папагал" и 1 африкански цихлид/не знам точно какъв е/.
Февруари тази година стартирах един мини морски асвариум- 50 л. Водата, с която го стартирах беше от стар работещ аквариум; пясъкът - жив. Филтърът е  външен, окачен, Versamax FZN-2, с дебит 800 л/ч. За циркулация на водата  използвам вътрешен филтър на Aquael с дебит 400 л/ч., има  и скимер, който попреправих малко...
През март пуснах две немо-та, заради които реших да направя въпросният аквариум- инициативата беше на 9г ми син, а на мен ... убеждения май не ми трябваха много :lol:
Постепенно добавях живи камъни, като в момента са около 5 кг.
Също има саркофитон, няколко дискозоми,  няколко модела полипчета, 2 звезди- една червена и една змиевидна, 2 скариди, 3 рачета отшелници + едно крабче, което беше бонус с един от камъните.
Преди около 2 месеца имах удоволствието да се порадвам и на една малка, зелена bubble анемония, която докато се разхождаше, търсейки си подходящо място в аквариума, попадна  пред тръбата на помпата, която я беше засмукала :sadnew:. Успях да я освободя, но крачето й беше доста наранено...След случката продължи да се храни нормално, но живя месец и половина. Хубавото е,че нямаше поражения в системата...
Искам да изкажа специални благодарности на  Петя   от "Аква свят", от която получих , доста ценни напътствия за стабилизирането на аквариума! :) , както и на Вили от "Астарио", която преправи осветлението на капака на аквариума  в диодно! :highfive:

АннаАН:
Ето и няколко снимчици, съжалявам , че не са качествени, но не разполагам с добра техника, както и с много знания в правенето на подобни снимки.

АннаАН:
 :wink1:

kalin krumov:
Едно голямо БРАВО от мен :ok: :giverose:
Успех за напред :drinks:

Ангел Христов:
Аквариума ти е страхотен - поздравления :)
 :clapping:

Навигация

[0] Индекс на публикациите

[#] Следваща страница

Преминаване към пълната версия