Автор Тема: Как да отгледам бебета рамирези?  (Прочетено 6022 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bonevvv

• Активен потребител
  • Публикации: 21
  • Нас. място: София
Как да отгледам бебета рамирези?
« : четвъртък, 29 септември 2011 г., 12:45 ч. »
Здравейте,

В общ аквариум имам 5 рамирези, 5 микрорасбора галакси, едно звездно сомче и две попчета (stiphodon ornatus). Две от рамирезите формираха двойка и вчера вечерта хвърлиха хайвер на един камък.

Дайте съвет какво да направя за да се излюпят малките и евентуално да ги отгледам. Трябва ли да ги отделя по някакъв начин? Нямам под ръка втори аквариум. Мисля си да сложа някаква преграда по средата в аквариума и да отделя двете рибки с хайвера от останалите рибки. За момента съм се сетил да приспособя нещо като мрежа за комари за да не спирам филтрацията в друагата половина на аквариума, но не знам дали е добра идея.

Приемам всякакви идеи. Само да са бързи :) 

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
  • Публикации: 1 574
  • Нас. място: гр.София
    • Аква свят
Отг: Как да отгледам бебета рамирези?
« Отговор #1 : четвъртък, 29 септември 2011 г., 12:57 ч. »
Здравей!

Без да отделиш хайвера - нямаш големи шансове.
Прочети тази тема
http://www.aquaportal.bg/forum/cihlidi-dzhudzheta/ramirezi-hayver/  - Райко е дал някои съвети.
И каквито въпроси изникнат - пак питай. :)

Неактивен bonevvv

• Активен потребител
« Отговор #2 : четвъртък, 29 септември 2011 г., 13:04 ч. »
Мога ли в такъв случай да взема един пластмасов контейнер за рибки, в който да сложа само камъка с хайвера и да сложа контейнера на дъното в аквариума, като отгоре приспособя мрежа за да не влиза нищо вътре?

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
    • Аква свят
« Отговор #3 : четвъртък, 29 септември 2011 г., 13:11 ч. »
За тази цел си трябва развъдно аквариумче, което да се оборудва с нагревател и въздушна помпа.
Като се излюпят малките, трябва да се захранят с артемия.
Не ми е известно някой да е отгледал рамирезки в общ аквариум. ;)

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
  • Нас. място: Варна
« Отговор #4 : четвъртък, 29 септември 2011 г., 21:08 ч. »
Петя, чифта може да ги излюпи спокойно в общия аквариум(имам доста такива случаи), но проблема е след това, като се разщъкат и дават фира, къде ги хапват другите и по големия проблем ,че не се захранват, колега пробвай с мрежа да отделиш чифта с хайвера, но като първи път не очаквай много успехи, стига и водата ти да отговаря на изискванията им.

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
    • Аква свят
« Отговор #5 : четвъртък, 29 септември 2011 г., 21:10 ч. »
Точно това имам предвид.

Неактивен bonevvv

• Активен потребител
« Отговор #6 : петък, 30 септември 2011 г., 09:49 ч. »
На двойката и е за втори път. Първият път майката изяде яйцата. Този път не ги ядеше, а ги пазеха на смени заедно с мъжкия. Отделих ги с мрежа в аквариума, но явно при самото отделяне и разместване в аквариума нещо се стреснаха и спряха да обръщат внимание на яйцата, просто си плуваха наоколо, но вече не стояха при яйцата. Така ги оставихме снощи.

Тази сутрин яйцата вече са станали по-големи и прозрачни, но след като нахраних рибките, женската нещо се разяде и пак започна да яде от яйцата. Сега съм я махнал и нея и мъжките и са останали само яйцата, заградени в мрежата. Доколкото четох, се излюпват след около 48 часа, което е днес вечерта.

Това е засега. Приветствам напътствия.

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
« Отговор #7 : петък, 30 септември 2011 г., 19:27 ч. »
В общия без родители, никакъв шанс да станат ;).

Неактивен Бащицата

• Регистриран потребител
  • Публикации: 16
« Отговор #8 : понеделник, 19 декември 2011 г., 11:26 ч. »
Темата замря, дайте инфо за продължението, че живо ме интересува :) Да използвам случая и аз да попитам нещо. Рамиреситата ми хвърлиха хайвер върху един камък. Отделих го на следващия ден в родилка за живородки, поставена в общия аквариум, обесопасена с финна мрежа от дамски чорап ;) Хайвера побеля за два дни и аха да го изхвърля и забелязах някакво движение във ваничката. Взех един обектив/вместо лупа/ и един фенер и започнах наблюдение. Нещо много малко/ако хайверното зърно е 0.5 мм, то тварите са още по- малки, щъкаха като на подскоци около побелелия хайвер. Вече/ след три дни/ са видима по- големи, но поне на мен не ми приличат на рибки :hmm: Дайте някакви идеи какво може да са? Сори за отклонението, но наистина ми е интересно как се развъждат тези красавци, пък и да ъп-на темата :drinks: 

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
    • Аква свят
« Отговор #9 : вторник, 20 декември 2011 г., 09:48 ч. »
Според мен подскачащите гадинки са циклопси. След като хайвера е побелял, може да си сигурен, че няма излюпени рибки.
За по-сигурен успех в развъждането трябва отделен съд, където двойката да хвърли и да се грижат до излюпването.
Ако пък отделяш само зрънцата е задължително да ги аерираш, иначе резултатите почти винаги са нулеви. :)

Неактивен Бащицата

• Регистриран потребител
« Отговор #10 : вторник, 20 декември 2011 г., 10:07 ч. »
Благодаря за отговора :) От вчера има промяна в положението, мрежата от дамски  чорап се е скъсала/не знам как и вътре е попаднала една от скаридите. Като се прибрах от бачкане от белият хайвер не беше останало почти нищо и вътри имаше една много охранена и доволна скарида и нито едно от подскачащите, явно са се шмугнали в аквариума. Като нищо може да са били циклопси, но не мога да си обясня от къде са се пръкнали в аквата?
Иначе, за излюпването на хайвера- съдинката беше срещу струйника на външния филтър, на около 15- 20 см. и си мислех, че ще е достатъчно за аериране и движиние на водата, но явно следващия път ще пробвам от по- близко. А, да не забравя да пиша, че забравих да повиша температурата в аквариума, някъде четох, че при 32гр.С не се развивали гъбични процеси по хайвера. Опитите ще продължават. Успех :)

Неактивен aquaworld

• Активен потребител
    • Аква свят
« Отговор #11 : вторник, 20 декември 2011 г., 11:21 ч. »
Движението на водата никак не е достатъчно. Другият път пусни помпа за въздух, сложи само камъче за аерация в близост до яйцата.
28 С са съвсем достатъчни, а срещу плесени може да използваш някое лекарство като JBL Fungol в мин. количества - дава доста добри резултати.
И все пак те съветвам да си вземеш едно аквариумче 15-тина литра, така шансовете ти са по-големи и успеха по-сигурен(развъждането на рибки иска жертви :grin:).

Неактивен Бащицата

• Регистриран потребител
« Отговор #12 : вторник, 20 декември 2011 г., 11:34 ч. »
Благодаря за споделения опит. Непременно ще побвам и ще пиша за  резултатите :)

Неактивен miroki

• Активен потребител
  • Публикации: 676
« Отговор #13 : вторник, 17 юли 2012 г., 18:41 ч. »
Захранването кога трябва да започне, днес видях, че са се излюпили но не знам дали не е от вчера (вчера хич не ги намерих къде са скрити), все още са с "хайверчетата" на тумбаците. Да изчакам ли да намалеят малко "хайверчетата", че са почти с оригинален размер.
Или да храня като проплуват.
Изработка на уеб сайт за всеки: http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 916
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #14 : сряда, 18 юли 2012 г., 23:53 ч. »
Захранваш след като усвоят яйчната обвивка.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.