Автор Тема: Гупи  (Прочетено 34718 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
  • Публикации: 33
Отг: Гупи
« Отговор #15 : понеделник, 28 май 2012 г., 16:00 ч. »
Малко нови снимки  на моите  Full Red . Дойде време за селекция на младите мъжкари от  F1 поколение  ...

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 871
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #16 : вторник, 29 май 2012 г., 12:19 ч. »
Страхотни гупи.

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #17 : сряда, 26 септември 2012 г., 20:32 ч. »

Малък Ъпдейт на единия от аквариумите с мъжкари

и видео :

Male Guppy 112 L Tank 09.12.MOV

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #18 : четвъртък, 27 септември 2012 г., 04:10 ч. »
Здрасти комшу. Как е в Германия? Чак ми запали фитила да си направя един аквариум с мъжки гупички. Голяма красота. Де що видя по-цветничка гупа и вътре.  :) Без това имам няколко свободни съда в момента.  Поздрави!

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #19 : четвъртък, 27 септември 2012 г., 19:31 ч. »
Привет на вси4ки . Цецо това е идеята  - да бутна фитила на пове4е хора и да върна интереса към живородките   :) .  Всъ6ност снимах аквариума за6тото другата седмица 90% от рибките отиват в  зоомагазина , а се полу4и наистина много красив и то само с 4 линии гупи  - стана 6арен като цигански килим . Ина4е новите родители са  отделени и ве4е полу4авам новите поколения . За жалост не остава много време да снимам и да публикувам снимки и клип4ета , доста интересни линии имам за момента и което е радостното  - успявам засега да задържа добрите белези  в малките рибки  - някои са дори и с по-големи перки и по-наситени цветове . Ина4е в Германия е студено , тези дни се наложи да пускам отоплението заради рибките , температурата бе6е паднала . Ако тази година не се местим съм планирал и о6те една 112 литра  аква да пусна и най- накрая да купя сините московски гупи за които отдавна се то4а.... 6те видим какво 6те донесе есента

Неактивен miroki

• Активен потребител
  • Публикации: 675
« Отговор #20 : четвъртък, 27 септември 2012 г., 19:41 ч. »
Много са готини наистина.
Жалко, че си далеко.
Аз както съм споменавал си държа една двойка - тройка в аквата за талсман и да попълва горният слой.
Изработка на уеб сайт за всеки: http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

Неактивен митко

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Barking
  • -Почивай в мир Jeff Hanneman.
« Отговор #21 : четвъртък, 27 септември 2012 г., 20:16 ч. »
Не вярвам да има човек който да не харесва гупи.Просто при ограничено място избора по предпочитание клони другаде.Ако имах 10 аквариума вкъщи единият щеше да е само с мъжки гупи.Идеята не е нова.Видях такава красота в един софийски магазин преди години.
A. jacobfreibergi "Otter Point"
A. Rubescens"Ruby red"
A. Stuartgranti"Chilumba"
A. sp."Red dragon"
A. sp."German Red"
O.lithobates"Zimbawe"
O.lithobates"Sulfur head"
L.sp. "Yellow Collar" (Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress"
C.Moori
S. fryery"Iceberg"
C.borleyi (Kadango)
N.polystigma
L.caeruleus

Неактивен miroki

• Активен потребител
  • Публикации: 675
« Отговор #22 : петък, 28 септември 2012 г., 09:00 ч. »
Е още по-добре е да има някоя женска да се перушинчат. Сега поне има и с хубави големи опашки.
Аз като се върнах от казармата намерих моят 20 литров аквариум с 20 мъжки гупи. А бях а2-3 двойки като заминавах. А аквата се виждаше само отгоре. Без лампа и без никакво чистене и без вилтър. Само понякога едно канче вода сменяли и от време на време пускали камъчето с въздух :)
Но като го наместих и беше голяма красота. И взех един 80 литров.
Изработка на уеб сайт за всеки: http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #23 : петък, 28 септември 2012 г., 15:40 ч. »
Не вярвам да има човек който да не харесва гупи.Просто при ограничено място избора по предпочитание клони другаде.Ако имах 10 аквариума вкъщи единият щеше да е само с мъжки гупи.Идеята не е нова.Видях такава красота в един софийски магазин преди години.

Аз не твърдя , че това е нова идея . Просто както ти казваш има определен брой аквариуми  и идва момента където аквариумите стават тесни и след селекция трябваше да отделя мъжките които не ми трябват . Шаренийката  така радва окото че преди да ги занеса в зоомагазина реших да им направя няколко клипчета .Всъщност тези рибки последните имат нежелани или недостатъчно  белези които търся ,така че  тези  всъщност въобще не бяха за показване  :)  Надявам се скоро време да нащракам новите родители и евентуално да се похваля с успешна кръстоска
Поздрави  :drinks:

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #24 : събота, 29 септември 2012 г., 12:09 ч. »

Ъпдейт на черно- жълтите родители  , фотосесия от тази сутрин  :)

и албино формата

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #25 : събота, 06 октомври 2012 г., 18:29 ч. »
Другите две линии

Blue Grass

Full Red

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #26 : вторник, 27 ноември 2012 г., 14:20 ч. »
Да ви представя моя " Квазимодо "

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #27 : понеделник, 10 декември 2012 г., 20:08 ч. »

Здравейте ! Реших да се похваля с нещо ново . От развъдчика на гупите, които купих получих доста ценна информация когато си ги купувах - той ми разказа за генотипа на линиите и какви кръстоски е правил през годините за да ги поддържа,така знаех точно какви гени имат. От него знаех ,че черно-жълтите са били прекръстосани с Triangel Pink Half-Black Yellow за да запази красивия жълт цвят . След 1 Година на селекция най-после избиха рецесивните гени за розово ( след 4 поколения)  - разделих линията на 2 - в един аквариум слагах само най-светлите рибки , а в другите нормалните черно -жълти . Така   най-после се сдобих с нова линия Triangel Pink Half-Black Yellow . Имам засега 4 броя рибки вече на 3 седмици :

ето така изглеждат възрастните : ( снимките са от интернет , не са мои риби )

Освен това от червените получих първите албино -

от тях имам вече 8 броя на 2 седмици

родителите :

Неактивен Dimitris

• Активен потребител
« Отговор #28 : неделя, 06 януари 2013 г., 12:05 ч. »

Здравейте колеги . Честита и успешна 2013 на всички . За мен годината започва страхотно  , въпреки че съм леко настинал . Имам огромен повод за радост  -  ето какво ми донесе на мен дядо коледа :

Имах големия късмет да прочета обява , която гласеше че един от големите развъдчици на гупи в Германия се отказва от хобито и разпродава абсолютно всичките си линии , аквариуми , стелажи....всичко . Аз бях на правилното място с кепче и...... портфейл в ръка    :-)
Равносметката  - 3 нови линии черно -жълти , едната от които е внос от Америка от линията на Люк Робук преди 15 години , три линии блонд фул ред произхождащи от Тайван , две линии московски сини , едната от които е на Джеимс Алдерсон от Америка , Анциструси и много растения , също и 5 аквариума по 50 литра.....

Ето и снимки на новия "мъжки " 112 литров аквариум :

Ето и едно клипче на мъжкарите:

Guppy Male Tank December 2012

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #29 : понеделник, 07 януари 2013 г., 03:06 ч. »
Браво! Страхотни рибета. Имал си голям късмет да попаднеш на точното място и време. Дано ти върви така цяла година. Тия червените са страхотни. Ако можеш да донесеш към България няколко чифта, :) няма да си се разсърдя.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.