Автор Тема: странно поведение на малки коридорасчета  (Прочетено 1701 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен koni

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
странно поведение на малки коридорасчета
« : сряда, 13 декември 2017 г., 18:42 ч. »
имам малки бебчета коридорасчета на 20 дни. не всички но една част от тях не стоят много на дъното а плуват често по стените към средната и горната част на аквариума в който ги отделих. не би ли трябвало да са си долу като другите ';а и все пак са дънни рибки? някои даже се тикат в струята на аератора и ги отнася струята нанякъде. има ли нещо нередно в това поведение. имам 2 умрели от 30 малки досега а нормално ли е да има жертви ей така просто или си има някаква причина? възможно ли е аз да бъркам някъде да е амонячно натравяне от много храна, ниска температура, малка смяна на вода, нещо да им липсва или нещо да им идва в повече? :surrendered:
инфо/
20 л. съд с чисто дъно без нищо вътре само с аератор; воден стълб 15 см ; храня ги 3-4 пъти на ден с бебешка на Джей Би Ел като уж не слагам много храна ; след всяко хранене почиствам с малък сифон ; температура на вода 22-23 градуса ; смяна на водата два пъти в седмицата по 30% ;  правя тестове всичко е ок, нитратите показва че са 25

много съм притеснена моля някой да каже къде е проблема

Неактивен koni

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
Отг: странно поведение на малки коридорасчета
« Отговор #1 : събота, 16 декември 2017 г., 09:04 ч. »
 :surrendered: всеки ден умират по едно две коридорасчета а другите много не стоят на дъното и често плуват в средната и горната част по стените . когато хвърля храна тогава слизат долу да ядат а няколко дори си остават в горната част по стените да плуват нагоре и надолу. забелязах едно коридорасче стоеше на едно място на дъното и пробвах леко да го бутна с пинсетата и не бягаше изобщо само леко се премести и мога да го хвана с пинсетата.
20 л съд няма нищо в него с чисто дъно
последния тест показа ph 7. kh 6. dh 7..нитрити са 0, нитрати между 10 и 25
смяна на вода правя два пъти в седмицата по 1/3 като последно сложих и подобрител за вода с бактерии на Бактозим Тетра
водата престоява от 24 до 48 ч преди да налея
храня в малки дози три пъти на ден през седем часа чистя след всяко хранене
аерацията спирам само като храня
24 градуса температура
не мога да открия причината защо умират . от 10 до 25 нитрати може ли да са проблем за малките рибки ? нормално ли е дънни рибки да плуват горе по стените . като имате малки рибки всички ли оцеляват или по принцип си умират някои?  :surrendered:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.