Автор Тема: Нов проект соленоводно нано 56 литра  (Прочетено 5935 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Публикации: 439
  • Нас. място: Несебър
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
Нов проект соленоводно нано 56 литра
« : събота, 24 април 2010 г., 09:02 ч. »
Бях се отказал от черноморския аквариум, но нещо крастата пак ме хвана.
Решил съм да експериментирам с едно аквариумче с размери 40/д/35/ш/40в/-56 литра.
Пясъка ще е супер ситния от плажа, камъните ще са варовикови, но няма да са живи /поне в началото/.Водата ще е от морето.
Скимер е стария ми ВияАква дават го до 55г аквариуми с помпа с дебит 1250 литра на час.
За сега не предвиждам друга помпа.
Осветление - поради размерите на аквариума възможностите не са много или PL или Е27, като ще търся на 6400 К. Колебая се още дали да бъде 0,5 или 1 ват на литър. Тука ще ми трябва съвет.
Обитатели  ще се добавят най-рано след 3 седмици в зависимост от тестовете.  Ще има няколко скаридки, две или три морски кучета паун и евентуално някое прилепало. От макро алгите ще се опитам да завъдя от кафявите водорасли.
Снимки по късно.
.Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...           (Кочетов С.М.)

Неактивен Torsade

• Активен потребител
  • Публикации: 246
  • Нас. място: Люлин
Отг: Нов проект черноморско нано 56 литра
« Отговор #1 : събота, 24 април 2010 г., 15:52 ч. »
Щом наното ще е черноморско и няма да има корали, предполагам, че 6400-6500 К компактна луминисцентна (1-2 броя) ще свърши цялата нужна работа по осветлението. 1 ват на литър ти е ненужен. В моя съмп, който е подобен по размери, но не е пълен с вода целия, светя с 32W 6500К компактна луминисцентна и каулерпата расте като луда, предполагам и твоите водорасли ще растат. Даже мисля, че съм прекалил с осветлението, но лампата си е там така или иначе и не ми се сменя. Цвета на рибите при тази светлина също не е лош.   
И аз си мисля да пусна някое черноморско куче или отшелници в моя аквариум, предполагам ще свикнат със солеността, ама чакам да дойде лятото :)
Охлювът не ни е враг!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #2 : неделя, 25 април 2010 г., 01:21 ч. »
Kamos, няма какво да питаш. Аз ще очаквам с нетърпение резултатите.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #3 : понеделник, 26 април 2010 г., 13:25 ч. »
Резултата за сега е 50/50
Пълненето до горе ще трябва да почака, докато си оправя глезена-в момента вардя леглото.
Скимера съм го спрял и сложих една вътрешна помпа 2500 л на час да върти водата.
.Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...           (Кочетов С.М.)

Неактивен Torsade

• Активен потребител
  • Публикации: 246
  • Нас. място: Люлин
« Отговор #4 : понеделник, 26 април 2010 г., 21:25 ч. »
Ама що толкоз пясък. Нестетично, някакси. Ако искаш дълбок слой, сложи една преграда и го скрий отзад?
Охлювът не ни е враг!

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #5 : сряда, 05 май 2010 г., 16:44 ч. »
Така продължавам темата.
Вече куцукам напред назад и след доста ровене из местните магазини за осветителни тела установих, че са пълна трагедия. Междувременно един приятел ми изкара два малки живи камъка и се наложи спешно да правя осветление. За сега то е временно, колкото да се закърпи ситуацията.

Неактивен dok70

• Активен потребител
  • Публикации: 429
  • Нас. място: Свиленград
« Отговор #6 : сряда, 05 май 2010 г., 19:25 ч. »
Ама как си вързал ламБите! :grin:
Има по-добро решение. Захранването влиза в първата, от там
парче кабел до две и от нея парче до три.
Няма да ти се мота цял сноп жици.
 :drinks:
Луд умора няма, само се поти!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #7 : сряда, 05 май 2010 г., 20:46 ч. »
За тази нищожна консумация, две телефонни жички щяха да свършат работа в успоредно свързване, излизайки от първата към всяка следваща лампа. Както и да е. Важното е да видим какво ще се случи под лампите. Свързването им винаги може да се промени. Очакваме развитието. :drinks:
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #8 : четвъртък, 06 май 2010 г., 15:05 ч. »
Вчера са разширявали единия пирс на северното пристанище в Несебър-стара част и ми казаха, че имало извадени интересни камъни. Естествено днеска куцайки цъфнах там с три туби за вода. Реших да си хвана и малко водорасли, но в кепа попаднаха скариди, една малка лапинка и една малка морска кучка.
В крайна сметка се оказа, че повечето камъни определено затрудняват циркулацията на водата и оставих допълнителна помпа -2500 л/ч- /някаква италианска марка Мареа/.
Част от водораслите почнаха да се носят из аквариума и от време на време помпата ги раздробява.
Наното въпреки много камъни и многото пясък благодарение на скимера побра 35 литра вода.

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #9 : четвъртък, 06 май 2010 г., 15:14 ч. »
И едно клипче. Съжелявам за качеството на снимките и клипа, но ги правих с телефона.
Черноморски нано аквариум 56 литра

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #10 : четвъртък, 06 май 2010 г., 15:55 ч. »
Наното е много симпатично, браво! Ако не беше помпата да напомня за размера, определено изглежда значително по-голямо. Дано се развият нещата както трябва, началото е многообещаващо.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #11 : събота, 31 юли 2010 г., 15:29 ч. »
Идва ред да го развалям, че ще правя по голям и да покажа все пак развитието му.
Общо взето поради заетост, липса на време и чястичен мързел я докарах до тук.

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #12 : събота, 31 юли 2010 г., 15:31 ч. »
Снимките и клипа са с телефона, нокията толкова си може ;)

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #13 : събота, 31 юли 2010 г., 16:59 ч. »
Идва ред да го развалям, че ще правя по голям...

Отново черноморски?
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен kamos

• Активен потребител
  • Антон Ганчев
    • Linux blog
« Отговор #14 : неделя, 01 август 2010 г., 07:44 ч. »
Да отново черноморски :D

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.